Odzyskane samochody

Wczoraj funkcjonariusze SG z Bezled z funkcjonariuszem Policji prowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej, m.in., odzyskiwanie skradzionych pojazdów i podzespołów pochodzących z przestępstwa. W Bezledach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej Seata, w którym stwierdzono ingerencję w polu numerowym VIN. W kontrolowanym samochodzie osobowym marki Seat Leon nie zgadzały się również oznaczenia identyfikacyjne pojazdu.  

O godzinie 11.00 auto o szacunkowej wartości 16 000 zł, zatrzymano, a 30-letni kierowca, mieszkaniec powiatu bartoszyckiego sprawę wątpliwego pochodzenia pojazdu wyjaśni funkcjonariuszom Policji w Bezledach.

W ostatnich dniach, nieprawidłowości w numerze VIN ujawnili także funkcjonariusze SG z Gołdapi. Tym razem zatrzymano pojazd marki Mercedes E220 (szacunkowa wartość 8 000 zł). W toku dalszych czynności ustalono, że 23-letni Rosjanin, zakupił samochód od osoby prywatnej. Teraz kierowca będzie musiał wytłumaczyć wątpliwości jego pochodzenia przed organami ściągania.

Od początku roku funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 47 pojazdów o szacunkowej wartości ponad 1,3 mln zł.

(Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm)


Aktualności

Powiązane artykuły