Maluchy z wizytą u gołdapskich policjantów

Dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych odwiedziły dzisiaj Komendę Powiatową Policji. Maluchy poznawały specyfikę pracy funkcjonariuszy, sprzęt jakim się posługują oraz wysłuchały wskazówek jak bezpiecznie poruszać się po drodze i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Dzisiaj na gołdapskiej komendzie było naprawdę wesoło. Miejscowych policjantów odwiedziły dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Podczas spotkania asp. szt. Marta Andruczyk omówiła maluchom na czym polega praca policjantów i jak są wyposażeni do codziennej służby.
Dzieci obejrzały radiowóz, do którego mogły wsiąść i przy którym zrobiły pamiątkowe zdjęcia. Największą atrakcją jednak była możliwość przymierzenia części stroju sierżanta Bobra – maskotki warmińsko-mazurskiej Policji.

Nie zabrakło też pogadanki o podstawowych zasadach poruszania się po drodze i innych zasadach bezpieczeństwa, które policjantka przypomniała dzieciom poprzez SpongeBoba, bohatera znanej kreskówki – w ten sposób najmłodsi uczyli się w najciekawszy z możliwych sposobów – przez zabawę. Na zadawane pytania maluchy odpowiadały bezbłędnie.

 

Na zakończenie policjantka podarowała wszystkim uczestnikom odblaskowe gadżety. (Red. KPP Gołdap)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły