Gołdapianie potrafią grać w tenisa ziemnego

W sobotę 3 września odbył się turniej tenisa ziemnego w Jabłoni k. Pisza. W kategorii kobiet wystąpiła Anna Popławska, która po 4- miesięcznym treningu pod okiem męża, tenisisty i instruktora tenisa zajęła wysokie II miejsce. Jednocześnie odbył się turniej singlowy panów, w którym gołdapianin Robert Popławski zajął IV pozycję. W całym turnieju uczestniczyło 29 zawodników i zawodniczek z Pisza, Giżycka, Suwałk, Łomży, Zambrowa, Białegostoku oraz Gołdapi.

 

Szczególne podziękowania należą się dla sędziego zawodów pana Marcina Chmielewskiego oraz sponsorów: Bank WMBS, Serafin Piekarnia Kurpiowska, Rem-bud, Jabłoń Lake Resort, posłów na Sejm RP Jerzy Wojciech Małecki i Wojciech Kossakowski.

Przy okazji warto również wspomnieć o udanych występach na Mistrzostwach Wojska Polskiego w Poznaniu naszych żołnierzy – Aleksandry Ołowniuk i Tomasza Szyszkowskiego. Reprezentantka Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie po doskonałych grach zdobyła wicemistrzostwo Polski. Tomasz Szyszkowski (Żandarmeria Wojskowa Mińsk Mazowiecki) w grze singlowej zajął V pozycję, a w grze deblowej wspólnie z kolegą zdobyli brązowy medal mistrzostw.

Powiązane artykuły