Dzieci ochoczo zabrały się do pracy…

W dniach 14-16 września dzieci z trzynastu klas ze Szkoły Podstawowej nr 3 wybrały się do gospodarstwa państwa Anny i Krzysztofa Jurewiczów, gdzie wspólnie z gospodarzem wzięły udział w wykopkach. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć w jaki sposób wykopuje się ziemniaki.

Uczniowie poznali pracę rolnika oraz sprzęt, który wykorzystuje się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Nikomu nie przeszkadzał kurz i upał. Każdy się przekonał, że zbieranie ziemniaków z pola to dość ciężkie zajęcie, ale wszyscy poradzili sobie z tym doskonale jednocześnie dobrze się bawiąc, wyszukując śmieszne okazy kartofli.

Po skończonej pracy dzieci zostały zaproszone do pieczenia kiełbasek i ziemniaków przy ognisku. Na deser dzieci poczęstowano je smacznym sękaczem i domowym kompotem. Uczniowie wracali z wycieczki bogaci w nowe doświadczenia i z wiaderkami pełnymi samodzielnie zebranymi na polu ziemniakami.

Wychowawczynie oraz dzieci serdecznie dziękują gospodarzom za mile spędzony czas oraz zaproszenie, a firmie PKS w Gołdapi za bezpieczny transport.


Małgorzata Stankiewicz


Aktualności

Powiązane artykuły