Ze Starostwa: Święto Policji w Szczytnie

sw_policji (14)Obchody Święta Policji, które miały miejsce w Szczytnie 3 sierpnia stały się okazją do poruszenia tematów istotnych dla powiatu gołdapskiego. Starosta Andrzej Ciołek oraz przewodniczący rady powiatu Stefan Piech rozmawiali z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Jarosławem Zielińskim o potrzebie odtworzenia posterunku policji w Dubeninkach.

Liczą na to przede wszystkim mieszkańcy gminy, ale również i gołdapska policja. Gołdapscy samorządowcy przedstawili  również ministrowi temat budowy w naszym powiecie strzelnicy na potrzeby służb mundurowych – nie tylko gołdapskich, ale i z ościennych gmin i powiatów . Mogłaby ona powstać przy okazji budowy nowej siedziby placówki straży granicznej w Dubeninkach. Wiceminister Zieliński wyraził zainteresowanie poruszonymi sprawami i rozmowy będą na pewno kontynuowane.

Starosta Andrzej Ciołek zaprosił wiceministra Jarosława Zielińskiego, komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka oraz komendanta wojewódzkiego policji insp. Tomasza Klimka  na oficjalne otwarcie nowej siedziby komendy powiatowej policji w Gołdapi wraz z nadaniem sztandaru, które odbędzie się 5 października br. Oczywiście oficjalne zaproszenia wysłane zostaną w stosownym czasie do wielu osób, począwszy od ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka.

Tymczasem już na sierpniowej sesji rady powiatu Komitet Społeczny Nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi dokona oficjalnego przyjęcia sztandaru od wykonawcy. (Red. Starostwo Gołdapskie)

sw_policji (1) sw_policji (2) sw_policji (3) sw_policji (4) sw_policji (5) sw_policji (6) sw_policji (7) sw_policji (8) sw_policji (9) sw_policji (10) sw_policji (11) sw_policji (12) sw_policji (13) sw_policji (15) sw_policji (16) sw_policji (17) sw_policji (18)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Ze Starostwa: Święto Policji w Szczytnie

 1. hejka

  Dobrze ze mamy Andrzeja, on wszędzie pojedzie, wszystko załatwi,

 2. ZXY

  Przy tej okazji napewno przedyskutowana zostanie sprawa URUCHOMIENIA malego ruchu granicznego z obwodem kaliningrackim.

  1. Tur

   ZXY, Naucz się pisać po polsku!

   1. ZXY

    Prosze podac profesorku jaki popelnilem blad jezykowy.
    A moze masz klopoty ze zrozumieniem tego co zostalo napisane

 3. Anonim

  Nie w3szyscy sa turami