Z Urzędu Miejskiego: Zakończono zbieranie podpisów

Szanowni Państwo, zakończyła się akcja zbierania podpisów samorządowców z gmin i powiatów objętych Małym Ruchem Granicznym pod wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. Inicjatywa Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto spotkała się ze zrozumieniem wśród samorządowców, dlatego też wspólnie apelują o zmianę decyzji w sprawie Małego Ruchu Granicznego.

Pod petycją znalazły się 54 podpisy prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z naszego województwa. Petycja została dzisiaj wysłana do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z prośbą o ustalenie terminu spotkania z samorządowcami. Liczymy na to, że działania przyniosą oczekiwany skutek.

PROJEKT WSPÓLNEGO PISMA SAMORZĄDOWCÓW W SPRAWIE MRG


Aktualności

Powiązane artykuły

8 komentarzy do “Z Urzędu Miejskiego: Zakończono zbieranie podpisów

 1. STS

  Podsumowując pIsmo podpisali członkowie partii PO, ZSL. Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić. Podam też przykład działalności urzędników i ich współpracy na rzecz rozwoju kraju. http://telewizjarepublika.pl/urzednicy-na-sile-blokuja-plan-morawieckiego,37121.html

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. skubi

   STS trafił w punkt pismo podpisała opozycja „totalna”. Całe szczęście, że opozycja totalna może tryumfować tylko i wyłącznie pod warunkiem, że swój elektorat przekształci w bezwolną i bezmyślną tłuszczę.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. StefanP

  „Nie mamy wątpliwości co do postawy władz obwodu kaliningradzkiego. Ostatnio zmienił się tam gubernator, został nim człowiek uważany za ochroniarza prezydenta Rosji Putina. Z tego wszystkiego trzeba wyciągać wnioski – powiedział Błaszczak.” – na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zagrozenie-ze-strony-rosji-glownym-powodem-zawieszenia-maleg,nId,2257430

  I „pozwoli też unikać prowokacji, takich jak ta z Pieniężna, gdy Rosjanie odnowili pomnik radzieckiego generała, który mordował Polaków.”
  Argument idiotyczny.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Bruno

   O czym Pan pisze ? „Wczoraj Rosjanie postawili w stan gotowości armię na trzech frontach: Południowym, Zachodnim i Centralnym. Oznacza to, że przygotowują ćwiczenia nie tylko na odcinku ukraińskim, ale też w kierunku Polski. Minister obrony, Siergiej Szojgu poinformował, że w manewrach uczestniczy również Flota Północna.” Nie wiadomo, na ile są to przygotowania do prowadzenia realnej wojny, a na ile gra propagandowa Moskwy.

   „Ćwiczenia na polecenie Władimira Putina rozpoczęły się po godzinie 7 rano polskiego czasu. Na południowym okręgu wojskowym trwają manewry, przygotowujące armię rosyjską do ćwiczeń Kaukaz 2016. Wojska stacjonują tuż przy wschodniej granicy Ukrainy – w rejonie Donbasu, gdzie cały czas trwa wojna. Sprawdzian dla rosyjskich żołnierzy potrwa do 31 sierpnia. W manewrach w Rosji bierze udział ponad 100 tys. żołnierzy.” Najlepiej według pana podłożył ręce pod tyłek, i powiedział: spocznij, nic się nie dzieje!
   Nie jest pan Polakiem, lecz płatnymi sługusem pracującymi w interesie Rosji i Niemiec. Świadectwem jest pana wpis.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. PGR-owiec

  Prawda nr .1 – Rząd Nie bierze podpisów obywateli pod uwagę . Zapewne idzie w kuluarach o złom z Tupolewa a nie zapewnienie bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Kościelnej.
  Prawda nr. 2 – Zbieranie podpisów jest zwykłym budowaniem elektoratu. – nic więcej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. skubi

  Na znak protestu elektorat okrągłostołowy z gorszym sortem powinien zrezygnować z 500 plus i pracować do śmierci zgodnie z propozycją Platformy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. PGR-owiec

  Panowie ! Stefan P i Bruno. Rosjanie ćwiczyli, ćwiczą i będą ćwiczyć tak jak i inne armie europejskie a polityczne stanowiska zazwyczaj obsadzane są nie tylko w Rosji funkcjonariuszami aparatu wewnętrznego, takie praktyki są też w Polsce. Więc po co te bzdury piszecie. Rząd polski bije pianę przy byle okazji niezależnie od tego czy PO-owski czy PIS-owski , by pokazać że są potrzebni lub żeby odwrócić od innych spraw bardziej istotnych dla społeczeństwa . Czy armia rosyjska będzie ćwiczyć czy nie i tak RP jest poligonem Europy. Linie obrony NATO to Wisła i Odra więc kogo uratować ma sojusz atlantycki ??? Na pewno nie Polskę, zapewne o Berlin idzie. Mały ruch graniczny zawieszony , więc kwitnie szara strefa oparta o załatwianie wiz rosyjskich i lewych zaświadczeń o zatrudnieniu w Rosji. W kogo uderzyły decyzje polityczne, oczywiście nie w rządzących lecz w społeczeństwo, które karmi się bzdurami w TV i w gazetach. Lokalni ” politycy ” oczywiście chcą na zmarłym MRG zbić polityczny kapitał – wybory samorządowe niedługo. Trzeba być z pokrzywdzonymi ale tylko medialnie, bo drogi gminnej dalej nie zrobią.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. "lokalny polityk"

   Której drogi?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...