Wyróżnieni funkcjonariusze z W-MOSG

24 sierpnia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił 38 funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy narażając własne bezpieczeństwo ratowali życie innych. Wśród wyróżnionych było 5 funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W trakcie uroczystości z W-MOSG wyróżnienia otrzymali:

por. SG Mariusz Tumicz, był świadkiem kolizji drogowej i natychmiast udzielił pomocy trzem poszkodowanym.

st. chor. SG Artur Mic, również ratował osobę wypadku drogowego, która uderzyła w przydrożne drzewo.

plut. SG Olaf Grzeszczyk, jadący przed nim kierowca Volkswagena Passata stracił panowanie nad kierownicą, dachował i wpadł do rowu. Natychmiast funkcjonariusz wydostał osobę przez szyberdach i udzielił pierwszej pomocy.

chor. SG Olga Czarnotta i kpr. SG Przemysław Grabowski uratowali 16 mieszkańców z płonącego budynku w Bniach Mazurskich.  W nocy, podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli wydobywające się płomienie z budynku. Reakcja była błyskawiczna, powiadomili Straż Pożarną i przystąpili do akcji wyprowadzania mieszkańców z płonącego budynku. Przemysław Grabowski, narażając swoje zdrowie i życie wrócił do jednego z mieszkań, by ratować mężczyznę, który zasłabł we własnym łóżku, a na ciele miał już widoczne ślady poparzenia.

Bardzo serdecznie Wam dziękuję, (…) że reagujecie zawsze wtedy, gdy widzicie, że inni potrzebują pomocy, a takie postawy trzeba pokazywać – powiedział na koniec spotkania z funkcjonariuszami SG Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.  – Chciałbym podziękować funkcjonariuszom, którzy nie tylko w służbie potrafią pokazać, że noszą mundur i są z tego dumni, ale poza służbą też dokonują bohaterskich czynów  – dodał ppłk Marek Łapiński Komendant Główny Straży Granicznej, który również wziął udział w spotkaniu (źródło: KGSG).

(Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm, zdjęcia: MSWiA)


Aktualności

Powiązane artykuły