Potrawy z ogniska, czyli warsztaty kulinarne na świeżym powietrzu

Wygodnie jest w domu, w swojej kuchni, „pichcić” potrawy. Ale mamy wakacje i można na świeżym powietrzu, z innymi, wspólnie spędzić czas na przygotowaniu dań, a jednocześnie na wymianie doświadczeń kulinarnych, rozmowie o życiu.

Tak właśnie zrobili uczestnicy warsztatów kulinarnych, które przeprowadziła pani Jolanta Czubaszek w dniu 5 sierpnia 2016r. W lesie Kumiecie, pod wiatami najpierw panie myły, obierały i kroiły ogromne ilości warzyw. Przygotowały mięso. Przyprawianiem całości zajęła się pani Jola, która również zapakowała wszystko do żeliwnych kociołków wyłożonych boczkiem i liśćmi kapusty. Teraz już kociołki przejął pan Robert, który włożył je do ogniska i czuwał do momentu, aż danie było gotowe. Do zadań panów należało doglądanie ogniska i pieczenie potraw na ruszcie. A gdy wszystko było gotowe i wspaniały aromat unosił się w całym lesie, wszyscy zasiedli do degustacji. I znów był czas, aby ze sobą porozmawiać. Z pewnością każdy uczestnik wyszedł z warsztatów z pełnym brzuszkiem i bogatszy o wiedzę kulinarną, z przekonaniem, że… przydałby się taki kociołek.

Dziękujemy pani Joli za przeprowadzenie warsztatów. Nadleśnictwu Gołdap dziękujemy za udostępnienie miejsca pod wiatami.
Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu „Działajmy razem”.

warsztaty (1) warsztaty (2) warsztaty (3) warsztaty (4) warsztaty (5) warsztaty (6) warsztaty (7) warsztaty (9) warsztaty (10) warsztaty (11) warsztaty (12) warsztaty (13) warsztaty (14) warsztaty (15) warsztaty (16) warsztaty (17) warsztaty (18) warsztaty (19) warsztaty (20) warsztaty (21) warsztaty (22) warsztaty (23) warsztaty (24) wlogo

Projekt „Działajmy razem” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Potrawy z ogniska, czyli warsztaty kulinarne na świeżym powietrzu

  1. zBIG NIEW

    kryptoreklama .Kociołka