Weekend na granicy

2-96260Od piątku do niedzieli funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w drogowych przejściach granicznych 3 osoby poszukiwane przez polski wymiar sprawiedliwości. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w drogowym przejściu granicznym w Gronowie.

W trakcie kontroli granicznej okazało się, że 25-letni obywatel Rosji był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Braniewie. Kolejny przypadek dotyczył dwóch kobiet. Tym razem w Bezledach funkcjonariusze zatrzymali dwie obywatelki FR, poszukiwane na podstawie listu gończego, wydanego przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach.
We wszystkich przypadkach chodziło o nieopłaconą karę grzywny.

Natomiast w niedzielę 3 lipca w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach do odprawy granicznej stawił się 54-letni obywatel Rosji podróżujący pojazdem marki Volkswagen Crafter. W trakcie kontroli w przestrzeni ładunkowej pojazdu ujawniono motocykl typu cross KTM-85 bez tablic rejestracyjnych. W wyniku sprawdzeń okazało się, że numer VIN odbiega wzorem od oryginału. Szacunkowa wartość zatrzymanego pojazdu to 9 000 zł.

Kolejne weekendowe zdarzenie miało miejsce w okolicach Gołdapi. Ciekawość doprowadziła turystów do złamania przepisów prawa. Patrol z Placówki Straży Granicznej z Gołdapi ukarał mandatem karnym dwóch obywateli Belgii, którzy weszli na pas drogi granicznej.

Sezon wakacyjny w pełni, dlatego po raz kolejny apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. (Red. W-MOSG)

Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/18069,Weekendowe-dzialania.html


Aktualności

Powiązane artykuły