Odjazdowo z bibliotekarzami i czytelnikami

odjazdowy (5)Biblioteka Publiczna już od 3 lat bierz udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Odjazdowy bibliotekarz”, jest to akcja promująca czytelnictwo, turystykę rowerową i integrację środowiska czytelniczego.

W ramach akcji został zorganizowany rajd rowerowy. Trasa przejazdu przebiegała od biblioteki do Jurkiszek, gdzie na polanie czekało już na nas ognisko i kiełbaski.

 

Po krótkim odpoczynku były konkursy „Dokończ tytuł” i rozwiąż rebus oraz zabawy rzut do celu i przeciąganie liny.

 

W konkursie „Dokończ tytuł”: pierwsze miejsce zajęły – Wiktoria i Natalia Kaca, drugie – Weronika Zajączkowska i Oliwia Bagińska, trzecie – Wojciech Garlicki i Maciej Kołtek.

 

Przeciąganie liny zdecydowanie wygrała drużyna damska.

 

Uczestnicy biorący udział w konkursach dostali dyplomy i nagrody a inni pamiątkowe gadżety.

 

Biblioteka przygotowała też ciekawe książki, które można było zabrać do domu.

 

Wszyscy świetnie się bawili i nawet przelotne opady deszczu nie popsuły nam humoru. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Gołdapi.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorom którzy ufundowali nagrody: Starostwu Powiatowemu w Gołdapi, Eurobankowi, Kasie Stefczyka, Fundacji Rozwoju Regionu w Gołdapi, prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej panu Józefowi Wawrzynowi oraz dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi panu Stefanowi Piechowi za zachęcenie swoich uczniów do wzięcia udziału w rajdzie.

Dziękujemy również Nadleśnictwu w Gołdapi za możliwość zorganizowania ogniska na terenie leśnym.

Serdecznie zapraszamy za rok na kolejny rajd z książką i rowerem.

odjazdowy (1) odjazdowy (2) odjazdowy (3) odjazdowy (4) odjazdowy (6) odjazdowy (7) odjazdowy (8) odjazdowy (9) odjazdowy (10) odjazdowy (11) odjazdowy (12) odjazdowy (13) odjazdowy (14) odjazdowy (15) odjazdowy (16) odjazdowy (17) odjazdowy (18) odjazdowy (19) odjazdowy (20) odjazdowy (21)

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Odjazdowo z bibliotekarzami i czytelnikami

  1. Mama

    Dzieci jak widać były bardzo zadowolone i obiecujemy być za rok. Serdecznie dziękuję za miły dzień.