Działania „Prędkość” okiem gołdapskich policjantów

napis-policja-11Tylko jednego dnia gołdapscy policjanci ukarali mandatami za przekroczenie prędkości  blisko pięćdziesięciu z 70 skontrolowanych kierowców. Prowadzone działania miały na celu przeciwdziałanie kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość i jednocześnie uświadomienie im, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się nieodpowiedzialni kierowcy z tzw. „ciężką nogą”, którzy stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

Dlatego też gołdapscy policjanci, po raz kolejny przeprowadzili działania „Prędkość” kontrolując przestrzeganie przez kierujących określonych limitów prędkości na drogach naszego regionu. Wczoraj w ciągu dnia funkcjonariusze skontrolowali blisko 70 kierujących. Okazało się, że ponad połowa z nich przekroczyła dozwoloną prędkość.

Kierowco pamiętaj!!!

Dobra pogoda i prosta droga nie upoważnia Cię do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze,  bardzo często dochodzi do wielu dynamicznych, nagłych i niebezpiecznych sytuacji, w których zmuszony będziesz do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może spowodować, że wówczas nie opanujesz prowadzonego pojazdu i dojdzie do tragicznych w skutkach wypadków i zdarzeń drogowych.

Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje. (Red KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły