„Dni Gołdapi 2016” – było bezpiecznie

alcoblow 3 imagesGołdapscy policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa podczas koncertowych „Dni Gołdapi 2016”. Dwa dni imprezy odbyły się bez zakłóceń. Mieszkańcy, turyści i przyjezdni goście mogli czuć się bezpiecznie. Funkcjonariusze interweniowali w nielicznych przypadkach zakłócenia ładu i porządku oraz kilku awantur domowych. Obyło się bez poważnych zdarzeń kryminalnych, jednak nie bez nietrzeźwych kierujących.

 

W piątek i sobotę (15 i 16.07.) kilkudziesięciu policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców, turystów oraz gości podczas trwania imprezy „Dni Gołdapi 2016”.

 

Podczas dwóch dni koncertów i imprez towarzyszących było bezpiecznie. Funkcjonariusze podejmowali 39 interwencji, w tym 6 domowych. Głównie przyczynami działań mundurowych było zakłócanie porządku publicznego, nieobyczajne wybryki jak również spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem. Sprawcy wykroczeń porządkowych zostali ukarani mandatami.

 

Niestety, nie obyło się bez kierujących pod wpływem alkoholu. Przez ten okres funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących na „podwójnym gazie”. Doszło też do jednego wypadku drogowego.

 

W piątek około godziny 22.00 na ul. Wolności doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący vw Polo nie zachował należytej ostrożności w obrębie przejścia dla pieszych i uderzył przechodzącą przez pasy 13-latkę. Dziewczyna ze złamaną ręką została przewieziona do szpitala w Suwałkach.

 

Pierwszy nietrzeźwy kierowca „wpadł” w piątek (15.07) około godz. 19.00 na ulicy Mazurskiej. 24-letni Damian S. kierując vw Golfem „wydmuchał” blisko promil. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna oprócz tego, że wsiadł za kierownicę auta pod działaniem alkoholu, to dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania. Ma również aktualny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do maja 2017 roku.

 

40 minut później policjanci ruchu drogowego na ulicy Cmentarnej zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Kamil Ł. kierował skuterem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

 

Kolejny kierujący „po jednym głębszym” został zatrzymany w Siedlisku wczoraj (16.07) około godziny 19.00. 54-latek kierował VW Transportem mając blisko 1,5 promila.

 

Za jazdę na podwójnym gazie wszyscy kierowcy odpowiedzą przed sądem. (Red. KPP Gołdap)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły