Zdrowo żyję – dobrze czynię

20160519_151351W ramach realizacji projektu profilaktycznego „Zdrowo żyję – dobrze czynię” uczniowie kl. Va i Vb pojechali na wycieczkę do Białymstoku i Tykocina. Najpierw w Białostockim Teatrze Lalek obejrzeli spektakl pt. „Pinokio”. Niezwykłe przygody drewnianego pajaca zostały przedstawione bardzo atrakcyjnie. Zachwyt budziły nie tylko różnego rodzaju lalki, ale także muzyka na żywo w wykonaniu artystów z Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Wojska z przewodnikiem. Wiedza o I i II wojnie światowej podana w atrakcyjny sposób wzbudziła zainteresowanie dzieci. Z kolei uczniowie zwiedzali miasto pieszo udając się do parku, w którym znajduje się niewielki zwierzyniec. Po obiedzie pojechali do oddalonego o około 30 km od Białegostoku Tykocina. Tu z kolei zwiedzali zrekonstruowany Zamek Królewski Zygmunta Augusta, w którego podziemiach znajduje się wystawa muzealna. Podziwiali panoramę okolicy z wieży więziennej będącej najwyższym punktem widokowym oraz wzięli udział w Lekcji Żywej Historii. Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do Gołdapi.

Projekt jest realizowany w ramach „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2016” i otrzymał dofinansowanie Burmistrza Gołdapi.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Zdrowo żyję – dobrze czynię

 1. Karol

  Nie rozpoznaję po twarzach, z której szkoły jest ta młodzież : (

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. jugo

  Co za problem. Przecież wszystkie dzieci nasze są.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...