Z seniorami o ich bezpieczeństwie

z_seniorami (3)Gołdapscy policjanci w ramach działań „Senior w ruchu drogowym” spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mowa była o bezpieczeństwie osób starszych w ruchu drogowym, oszustwach popełnianych metoda „na wnuczka” i „na policjanta”. Dzięki instruktorowi samoobrony kapralowi Krystianowi Matyszczykowi uczestnicy dowiedzieli się jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz jak chronić swój majątek.

We wtorek (7 czerwca) asp. szt. Marta Andruczyk spotkała się z grupą seniorów  Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działań „Senior w ruchu drogowym”. Na spotkaniu gościł instruktor samoobrony kapral Krystian Matyszczyk z I Dywizjonu Przeciwlotniczego Gołdapskiej Jednostki Wojskowej JW4808.

W części teoretycznej funkcjonariuszka przypomniała słuchaczom zasady ruchu drogowego. Poruszyła problematykę bezpieczeństwa osób starszych będących uczestnikami ruchu drogowego zarówno jako piesi, rowerzyści, kierowcy lub pasażerowie pojazdów.  Seniorzy skorzystali z alkogogli, specjalnych okularów pokazujących rozmyty obraz, jaki widzi osoba pod wpływem alkoholu.

Opowiedziała również o popularnych metodach działania przestępców i oszustwach metodą m.in. „na wnuczka” oraz „na policjanta”.

Podczas części praktycznej instruktor samoobrony kapral Krystian Matyszczyk zaprezentował podstawowe zasady bezpieczeństwa, m.in.  jak w bezpieczny sposób nosić torebkę czy przechowywać pieniądze, aby nie stały się łatwym łupem dla złodzieja oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe gadżety. (Red. KPP Gołdap)

z_seniorami (1) z_seniorami (2) z_seniorami (4)

 


Aktualności

Powiązane artykuły