Ten rok obfitował w wydarzenia

utw (9)Należy do najaktywniejszych gołdapskich organizacji pozarządowych i zarazem skutecznie promujących nasze miasto, bowiem  Gołdapski Uniwersytet III Wieku podróżuje i utrzymuje kontakty ze swoimi odpowiednikami w innych miastach. Właśnie odbyło się kolejne zakończenie roku akademickiego – wręczono pamiątkowe dyplomy, prezes pani Zofia Burel podsumowała rok, który obfitował w działania.

 

Wśród wydarzeń, w których uczestniczyli członkowie gołdapskiego UW można między innymi wymienić: Bezpieczny Senior, spotkanie z sędzią Anną Marią Weołowską, czytanie wierszy, wspólny wyjazd na Jezioro Łabędzie, teatr przy stoliku, prelekcję na temat prawa spadkowego, zajęcia komputerowe.

Szczególnie słuchacze UTW chwalą sobie wideokonferencje ze znanymi osobami – z pisarką Krystyną Koftą i aktorką Zofią Czerwińską.

W ramach projektu wydali broszurę z przepisami kulinarnymi swoich członków. Współpracują z innymi organizacjami i instytucjami miedzy innymi z bibliotekami.

Pracują w kilku sekcjach, dzięki nim działa aktywnie w Bibliotece Publicznej Dyskusyjny Klub Książki, prowadzony przez Aleksandrę Ratasiewicz.

Czwartkowe spotkanie prowadził wiceprezes Zdzisław Janczuk. Po odśpiewaniu Gaudeamus, wszyscy udali się do kawiarni.

utw (1) utw (2) utw (3) utw (4) utw (5) utw (6) utw (7) utw (8) utw (10) utw (11) utw (12) utw (13) utw (14)

 

 

Powiązane artykuły