II Biesiada Galwiecka za nami

biesiada (15)II Biesiada Galwiecka za nami. Z całą pewnością można powiedzieć, że była to bardzo miła impreza w której wzięło udział naprawdę wielu mieszkańców naszej miejscowości, jak też gości.

Wśród nich obecni byli burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Pianka, gościliśmy także kilkoro radnych Rady Miejskiej i pracowników Urzędu Miasta. Wsparli naszą imprezę swą obecnością i przygotowanym stanowiskiem policjanci Powiatowej Komendy Policji, Straż Miejska, strażacy OSP Górne, także panie pielęgniarki z GPPiP „Puls”.

Nawet pogoda w najważniejszych momentach wyjątkowo sprzyjała zabawie. Biesiada rozpoczęła się akcentem sportowym, meczem siatkówki w którym na boisku starły się drużyny „40-” i „40+”, wynik… pozytywny. Przez kilka godzin dzieci i dorośli bawili się świetnie z klaunem i dosiadając koni ze Stajni Kociołek, a ponieważ w tym roku impreza odbywała się pod hasłem „Żabi rechot” większość zabaw, konkursów związanych było z tym zwierzątkiem.

Dzięki sponsorom nagród (a tu trzeba wymienić pana marszałka województwa warmińsko–mazurskiego Gustawa Brzezina, burmistrza Gołdapi Tomasza Luto, Bank Spółdzielczy w Olecku Oddział w Gołdapi oraz mieszkańców Galwieć) ciekawe nagrody otrzymali uczestnicy konkursów na żabi strój, rzut filcem, fotograficznym i in. Udało się też uzbierać sporą sumkę na cele świetlicowe za rzuty balonami z wodą w miejscowego radnego i sołtysa. Można było się wyżyć, za opłatą 🙂

W czasie biesiady wszyscy mogli raczyć się przeróżnymi smakołykami wykonanymi i podarowanymi spontanicznie przez naszych mieszkańców. Od godziny 20.00 zabawę umilał zespół muzyczny Axel. I tak dopóki sołtys nie rozgonił…

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie Biesiady, także sponsorom i osobom oraz instytucjom wspierającym imprezę. Za rok powtarzamy.

biesiada (1) biesiada (2) biesiada (3) biesiada (4) biesiada (5) biesiada (6) biesiada (7) biesiada (8) biesiada (9) biesiada (10) biesiada (11) biesiada (12) biesiada (13) biesiada (14) biesiada (16) biesiada (17) biesiada (18) biesiada (19) biesiada (20) biesiada (21)

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “II Biesiada Galwiecka za nami

 1. Heniek

  I tak trzymać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. J

  .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...