Funkcjonariusze wzięli udział w młodzieżowej akcji

kpp (1)Wczoraj w Gołdapi odbyła się młodzieżowa akcja zorganizowana przez Gołdapską Inspekcję Sanitarną oraz uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi w ramach obchodów „Światowego Dnia Bez Tytoniu”. Wzorem lat ubiegłych w akcję włączyli się również gołdapscy policjanci.

Wczoraj (31.05) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wzięli udział w profilaktycznej akcji z okazji „Światowego Dnia bez Tytoniu”, której głównym inicjatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gołdapi. Na długiej przerwie lekcyjnej policjanci wspólnie z pracownicą Stacji, pedagogiem oraz uczniami z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi rozdawali ulotki, broszury, plakietki by zwrócić uwagę młodzieży oraz społeczeństwa na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Do akcji przyłączyli się również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi.

kpp (5) kpp (4) kpp (3) kpp (2)

Światowy Dzień Bez Tytoniu obchodzony jest 31 maja od 1987 roku. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 mln to kobiety. Do roku 2030 tytoń może doprowadzić do zgonu ponad osiem milionów ludzi, z czego 2,5 miliona stanowić będą kobiety – ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły