Dzień otwarty w SP Lisy

lisy (1)W sobotę 4 czerwca w Szkole Podstawowej w Lisach zorganizowaliśmy Dzień Otwarty połączony z obchodami Dni Rodziny. Na to weekendowe popołudnie nasza szkoła zamieniła się w wioskę Smerfów.

Uczniowie przebrali się w charakterystyczne dla tych baśniowych postaci stroje, na scenie znalazło się osiedle grzybów z drzwiami i oknami, a sami bohaterowie bajki pojawili się w przygotowanych przez naszych uczniów inscenizacjach.

Na początku przedszkolaki z „Bajkolandii” wraz z uczniami klasy I wyrecytowały wiersze o rodzicach oraz zaśpiewały piękne życzenia wszystkim mamom. Po wręczeniu kwiatów, zatańczyły „Smerfową zumbę”, czym sprawiły swoim bliskim wiele radości. Starsi uczniowie wykonali montaż słowno – muzyczny, w którym w żartobliwy sposób przedstawili perypetie miłosne Hogaty i Gargamela. Zwieńczeniem tej części uroczystości był występ chóru szkolnego.

Dzień Otwarty oraz rodzinny festyn udało się nam zorganizować we współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach. Jego członkowie przygotowali wiele atrakcji. Były rodzinne zawody sportowe: biegi, skoki w workach, rzut do celu, przeciąganie liny. Dzieci wzięły udział w konkursie „Namaluj mnie”. Ich zadaniem było stworzenie portretu najstarszego członka rodziny. Odbył się też pokaz przygotowany przez strażaków z OSP Lisy. W międzyczasie wszyscy goście mogli posilić się i odpocząć przy przygotowanych przez rodziców i członków stowarzyszenia stołach z jedzeniem i napojami.
Dzień Otwarty szkoły i obchody Dni Rodziny upłynęły w radosnej i przyjaznej atmosferze. Jesteśmy dumni zarówno z pracy naszych uczniów, jak i z zaangażowania lokalnej społeczności.

Dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie. Było pięknie i kolorowo, a jak będzie w przyszłym roku? Przekonajcie się sami. Zapraszamy!
Katarzyna Wysocka

lisy (2) lisy (3) lisy (4) lisy (5) lisy (6) lisy (7) lisy (8) lisy (9) lisy (10) lisy (11) lisy (12) lisy (13) lisy (14)


Aktualności

Powiązane artykuły