Dziękujemy pani profesor za miłą wizytę

bocwinka (4)21 czerwca gościliśmy w naszej szkole panią prof. dr hab. Magdalenę Środę. W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom Pani M. Środa przeczytała wybraną przez uczniów książkę Muminki i niespodzianka.

 

Po wysłuchaniu tekstu uczniowie mieli okazję porozmawiać z panią profesor na temat książki. Następnie każda klasa malowała portret wylosowanej postaci.  Kolejne zadanie polegało na ułożeniu z rozsypanek imion bohaterów książki.  Wszyscy doskonale się bawili a prace są do obejrzenia na górnym holu.

 

Pani M. Środa zawitała również do naszego przedszkola i tam przeczytała maluchom bajeczkę do snu.

 

Dziękujemy pani Profesor za miłą wizytę.

Anna Stasińska

bocwinka (1) bocwinka (2) bocwinka (3) bocwinka (5) bocwinka (6) bocwinka (7) bocwinka (8) bocwinka (9)


Aktualności

Powiązane artykuły

24 komentarzy do “Dziękujemy pani profesor za miłą wizytę

 1. YXZ

  A coz to sie stalo,ze doszlo do odwiedzin zacnej pani Srody goldapskich placowek wychowawczych.
  Czy ta pani reprezentuje KOD czy jakies inne stowarzyszenie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Romek

  Cóż to za autorytet ta pani Środa? Nie baliście się jej wpuszczać do przedszkola? Ja ją kojarzę z dziwnym środowiskiem…nie nazwę jakim, ale takim co miesza ludziom w głowach głosząc wolność bez granic… U nas ceni się przedziwne „autorytety”.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. abc

  YXZ, Romek, ale do kościółka to latacie co niedziela, i oczywiście miłujecie bliźnich jak siebie samych, prawda?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. YXZ

   Szanowna abc
   Zgadlas.Nie jestem ateista,chodze do kosciola. Nie jestem filozowem , ale jako zwykly wyznawca wiary katolickiej odpowiem tak.
   Molosc blizniego obejmuje odwzajemnianie uczucia ktorym obdarza sie blizniego.
   W naszych czasach wielu jest nauczycieli , ktorzy nauczajac sami nie wypelniaja tego .czego nauczaja,stajac sie calkowicie niewiarygodnymi.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. System

  Kto i kiedy nadał pani Środzie tytuł profesorski ? Proszę nie robić propagandy jak w radio EREWAŃ.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Miś

   W załączniku przesyłam link do kłamstwa jakoby Środa była profesorem. http://www.nauka-polska.pl/dhtml/raportyWyszukiwanie/listaLudzieNauki.fs

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Ryś

  To mi autorytet czytał książki. Ręce precz od dzieci pani Środo. http://niepoprawni.pl/polecanka/na-co-sroda-dostala-milion-to-lepsze-niz-wygrana-w-totolotka

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ajay

   A co? Ma przyjechać Antoni Macierewicz i rysować z dziećmi Smoleńsk i brzozę?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. xxx

    Macierewicz towarzyszu sie wam sni? Mam nadzieje, ze w koncu odkryje akta z nazwiskami ktore dzialaly na szkode ojczyzny a Ziobro pozamyka zgodnie z prawem.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Ajay

     A ilu obecnych teraz w PISie działało na szkodę ojczyzny i wciąż działa?

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. YXZ

      Prosze o fakty towarzyszu Ajay,prosze o fakty. Ile to afer bylo za rzadow PO w ostatnich 8 latach ?

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
   2. Kubuś

    Proszę uważać. Podobno na jesieni, jak twierdzi HGW, pisowscy siepacze będą wyciągać Bogu ducha winnych opozycjonistów ze swoich domostw.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 6. Romek

  abc
  A co ma kościółek do normalnego myślenia? Nie próbuj tu snuć teorii o miłosierdziu. Zawsze najpierw najlepiej zrewidować swoje wartości, którym hołdujemy, by wypominać komukolwiek kościółek…Miłosierdzie, oczywiście jest, ale zdrowy rozsądek dobrze, żeby nie był nam obcy. Środowisko LBGT nie przedłuży ludzkości! Niech sobie będą, ale żeby miał stać się wzorem? to przesada.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ajay

   Środowisko LGBT nie powstało w ostatnich latach, ale było od początków ludzkości i jakoś jest już nas ponad 7 miliardów. A największe straty w ludzkości zostały poniesione z powodu religii.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. YXZ

    Ajay ale sie zagalopowales.!!!!

    Na swiecie jest ok. 7,5 miliarda ludzi, W tym ponad milliard to katolicy.To napisz ilu was jest w Goldapi, Zanim cos napiszesz to sprawdz czy to prawda.A od Macierewicz to sie odstosunkuj.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 7. Piotr

  Paradoks polega na tym, że ci którzy afiszują się z wiarą i moralizują są na ogół najmniej tolerancyjni i przez to najmniej chrześcijańscy w dobrym rozumieniu chrześcijaństwa. Przykładem mogą być choćby niektórzy katecheci. Dla mnie dobrym chrześcijaninem jest ten, kto jest tolerancyjny w stosunku do innych światopoglądów, w stosunku do mniejszości. Nikt bowiem nie udowodnił istnienia prawdy absolutnej. Tak jak nikt nie miał i nie ma dowodów na to, że pogaństwo jest gorsze od chrześcijaństwa i innych religii. Tym bardziej, że w dawnych wiekach chrześcijaństwo krzewiono w dużej mierze ogniem i mieczem. Według mnie nic tak nie obrazuje braku szacunku dla drugiego człowieka, jak uszczęśliwianie na siłę i to akurat robiono z poganami, próbowano im dać niby lepszą wiarę. Co do Magdaleny Środy, to nie zawsze się z nią zgadzam, bo nie przepadam za wojującym ateizmem, ale jest osobą odważną i ważną choćby w dobie wyraźnego narodowo-socjalistycznego przechyłu rządzących. To że nie jest profesorem zwyczajnym wynika z tekstu i pani Środa tego nie ukrywa. I na koniec… Rożnica między ateistą i tym afiszującym się z wiarą – ateista musi sam się mocować ze swoim sumieniem i to kształtuje pewien rodzaj etyki od dobrej strony. Katolik ma spowiedź, która jest elementem najbardziej kompromitującym ten odłam chrześcijaństwa, bo nie każdy przez to wkłada zbyt dużo wysiłku w kształtowanie własnej etyki i własnego charakteru. Gdyby tak polscy „prawdziwi” chrześcijanie przysłuchali się bardziej księdzu Tischnerowi, a nie na przykład księdzu Oko, wtedy nasz świat byłby zdecydowanie bardziej ludzki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. YXZ

  Panie Piotrze na szczescie nie jest pan wyrocznia, a to oczym pisze jest pana zdaniem. z ktorym ja sie generalnie nie zgadzam. Katolicyzm to nie jest odlam chrzescijanstwa,ale z prawoslawiem jest najstarszym wyznaniem chrzescijanstwa.
  W/g mnie zaden wyznawca nie tworzy wlasnej etyki,chyba ze wyznawcy kultury liberalnej,albo liberalnej demokracji,
  Kazdy czlowiek ma rozum I wolna wole I robi to co uwaza za stosowne, I nie mozna czynic katolikowi zarzutu , ze katolik ma spowiedz,ktora jego kompromituje.
  A biedny ateista musi sie sam mocowac z wlasnymi slabosciami, Sam sobie nagrzebal I musi z tym zyc. Ale ma tez mozliwosc zejsc z obecnie obranej drogi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Piotr

   Drogi Panie YXZ… Jasne, że to tylko moje zdanie. I nie chciałbym, by ktoś, komu wiara daje ulgę tę wiarę tracił. Co do bycia ateistą, to wcale nie „nagrzebał”, bo nie musi się czuć przez to bardziej zmęczony niż wierzący – przeciwnie.
   Etyka zależy wyłącznie od człowieka i była wcześniej niż religia (też moim zdaniem). To tylko czasem chwilowa w nieskończonym kosmosie umowa międzyludzka, albo też indywidualne zasady.
   Sformułowanie „zejść z obecnej drogi”, to przykład popełnianego ustawicznie (m.in. przez katolików) grzechu pychy, zawierającego się w słowie „nawrócenie”. Bo słowo nawrócenie nie jest moralnie uprawnione, tak jak publiczna (poza świątynią,np. w szkołach) katecheza. Używanie tego słowa dowodzi, że ktoś uznaje swój światopogląd za lepszy od innych, a tych co wyznają inny za idących po niewłaściwej drodze. Wiara absolutna, to pierwszy krok do dyktatury… Bo tylko dureń nie ma wątpliwości.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. YXZ

    Panie Piotrze ! nie bede z panem polemizowal I prowadzil dyskusji o kosmosie,nawroceniu I slowach moralnie uprawnionych badz nie.Ale napisze kilka zdan.
    -Katecheza w szkolach czy znany jest panu wyraz Konkordat. ?
    – pisze pan ze ktos uznaje swoj swiatopoglad za lepszy od innych.Swieta prawda poniewaz gdyby uwazal inaczej to zmienil by swiatopoglad.
    -wiara absolutna to pierwszy krok do dyktatury.
    Szanowny panie,kazdy mezczyzna posiada narzedzie gwaltu ale gwalca tylko niektorzy.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 9. anonim

  XYZ PIEP…..jak połamany. pytanie było czy chodzisz do kościoła a nie o nauczycieli. A kim ty jesteś z zawodu ?!?!?!?!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. YXZ

   Zanim odpowiem kim jestem .to napisze kim nie jestem. Otoz nie posiadam herbu szlacheckiego ani herbu hrabiowskiego, Oboje wiemy o jaki herb chodzi.Nie jestem tez nauczycielem ,ale szanuje ten zawod. Z wyksztalcenia jestem technikiem rolnictwa. Obecnie na emeryturze po 47 latach pracy.ch
   Darze szacunkiem kobiety a zwlaszcza te ktore uzywaja slow prosze,przepraszam,dziekuje. a nie pieprzysz,polamany,duren I tp.
   Mam nadzieje,ze zaspokoilem twoja ciekawosc.
   Wiecej na twoje” elokwentne” wyrazenia odpowiadal nie bede.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. Miś

  Oderwana ekipa od drenowanych pieniędzy Polaków zaczyna tworzyć kluby, głosić propagandowe o braku demokracji, straszyć Macierewiczem i ludojadem Kaczyńskim docelowo marząc o powrocie do publicznych pieniędzy. Mam złe wieści dla tych osób Polacy zmądrzeli i czas w końcu zabrać się za uczciwą pracę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. anonim

  z drugiej strony wolę panią o konkretnych poglądach niż panią np. o „lekkich” obyczajach która zostawiła męża i przedstawiacie ją jako osobowość Gołdapi. Śmiechu warte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Romek

  Boże, jaka tu dyskusja się rozpętała. Ale że tylu tu filozofów, etyków, moralistów. Nic dziwnego, że odwiedziła Was ta Środa. Widzę, że ma tu swoich wyznawców. A Macierewiczowi niejeden z tych dyskutantów butów nie godzien czyścić.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...