Ze Starostwa: Trwają remonty cząstkowe dróg

Zgodnie z zapowiedzią z kwietnia tego roku, na drogach powiatowych rozpoczęły się remonty cząstkowe przy użyciu remontera  (usługa zewnętrzna) i skrapiarki (siły ZDP).

Droga powiatowa nr 1786 N Gołdap – Niedrzwica została już wyremontowana i przekazano ten odcinek do utrzymania firmie zewnętrznej zgodnie z podpisanym porozumieniem. Wykonano również remonty cząstkowe na drogach Gołdap – Mażucie – Rogale oraz Jagoczany – Rogale.

Obecnie remonter pracuje na drodze powiatowej nr 1788N Jabłońskie – Boćwinka (odcinek od drogi wojewódzkiej do torowiska). W następnej kolejności uda się na drogę nr 1764N Kulsze-Ziemiany oraz 1815N Żabin-Rapa-Widgiry, po czym wróci na drogę Jabłońskie-Boćwinka. Ponadto ekipa remontowa ZDP wraz ze skrapiarką pracuje w Dąbiach, po czym uda się na drogę Siedlisko-Dunajek a w dalszej kolejności na drogę Gołdap-Suczki, Żelazki.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o drogach publicznych zarządcą dróg powiatowych jest Zarząd Powiatu. Zadanie to może wykonywać przy pomocy jednostki organizacyjnej – w naszym przypadku jest to Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi, ul. Gumbińska 2a. Dlatego też przypadki ubytków na drogach powiatowych prosimy w pierwszej kolejności zgłaszać Zarządowi Dróg Powiatowych (tel. 87 615 09 89 lub 502 654 240).

(Red. Starostwo Powiatowe na podstawie informacji z ZDP w Gołdapi)


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Ze Starostwa: Trwają remonty cząstkowe dróg

  1. Anonim

    „W następnej kolejności uda się na drogę nr 1764N Kulsze-Ziemiany”

    A gdzie Rogale – Ziemiany???

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...