XII Półmaraton Węgorza z udziałem gołdapian

SONY DSC
biegi

W Dniu Flagi (2 maja) w Węgorzewie odbył się XII Półmaraton Węgorza, jedna z największych imprez biegowych w województwie warmińsko-mazurskim. W tym roku w rywalizacji uczestniczyło prawie pół tysiąca uczestników, którzy walczyli na ciekawej trasie w dwóch zasadniczych grupach (mundurowi i cywile), oddzielnie klasyfikowanych. Ale cel był jeden – pokonanie niebagatelnego dystansu ponad 21 km.

2 maj to święto sympatyków biegania. Półmaraton ukończyło ponad 460 zawodników, a biegi uliczne przyciągnęły ok. 800 młodych sportowców. Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji podczas festynu rekreacyjnego.

Impreza reaktywowana została w roku 2013, po 5 latach przerwy cieszyła się ogromną popularnością. Atestowana trasa biegu położona pomiędzy najbardziej malowniczymi mazurskimi jeziorami, wiodła ze Sztynortu do Węgorzewa.

Wystartowaliśmy spod Pałacu Rodu Lehndorff w Sztynorcie i kierowaliśmy się w stronę wsi Harsz, mijając po prawej stronie jezioro Dargin, a po lewej jezioro Kirsajty. Ze wsi Harsz podążaliśmy do wsi Ogonki, gdzie wbiegliśmy na drogę krajową nr 63, a z tej drogi po około 500m na biegnącą wzdłuż niej ścieżkę pieszo – rowerową. Z Ogonek kierowaliśmy się już w stronę Węgorzewa. Meta półmaratonu znajdowała się na Placu Wolności.

Na mecie najszybszy był Rusłan Piecznikow z czasem 01:10:05. Drugie miejsce zajął Wołodymyr Timaszow (czas 1:11:04). Na trzecim miejscu uplasował się Aleksandr Radnikow z czasem 1:13:03.

W XI Półmaratonie Węgorza postanowili wziąć udział gołdapscy biegacze zarówno mundurowi jak i cywile, oto ich wyniki.