SUKSS Suwałki czwartą drużyną w Polsce!!!

druzynaW miniony weekend w Człuchowie (woj.pomorskie) rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej młodzików. Region północno-wschodni reprezentowała drużyna SUKSS Suwałki, w której umiejętności siatkarskich nabywa dwóch gołdapian: Dawid Rusak – grający w klubie na pozycji libero oraz Bartosz Mikielski – rozgrywający drużyny.

W turnieju uczestniczyło 8 najlepszych drużyn z całej Polski, z których 5 to ścisłe zaplecze Plus Ligi – Jastrzębski Węgiel, AZS 2020 Częstochowa, Trefl Gdańsk S.A., RCS Czarni Radom, AKS Resovia Rzeszów oraz NTS Nakło i Metro Warszawa. Drużyny biorące udział w turnieju podzielone były na dwie grupy. Młodzi siatkarze SUKSS Suwałki znaleźli się w grupie B z drużynami Jastrzębia, Nakła i Warszawy.

W pierwszym meczu zawodnicy SUKSS spotkali się z drużyną Jastrzębskiego Węgla-mistrzem Polski młodzików z zeszłego roku. W zespole SUKSS wszystkie elementy funkcjonowały bardzo dobrze, każdy zawodnik na swojej pozycji grał równo i na wysokim poziomie skuteczności. Znakomicie funkcjonowało przyjęcie – na poziomie 75-80 proc. oraz atak na poziomie 75 proc. Można śmiało powiedzieć, że był to siatkarski nokaut, jakiego obrońcy tytułu się nie spodziewali. Zarówno pierwszy jak i drugi set zakończyły się wynikiem 25:16 dla SUKSS Suwałki.

W drugim meczu uskrzydlony zespół SUKSS spotkał się z silną drużyną Metro Warszawa. Z tym zespołem drużyna SUKSS spotkała się w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski i wtedy przegrała 0:2. Jednak tym razem było inaczej. Zawodnicy chcieli koniecznie zrewanżować się za tamtą porażkę i udało im się to zrobić w pięknym stylu. W pierwszym secie SUKSS pokonał rywali 25:16, w drugim 25:17. Chłopcy zagrali podobnie jak z drużyną Jastrzębia, na wysokim poziomie, bardzo równo i zespołowo. Świadczyły o tym również statystyki pomeczowe poszczególnych zawodników.

Trzeci mecz okazał się bardzo wyczerpujący. SUKSS Suwałki zmierzył się z NTS Nakło. Pierwszy set to wygrana drużyny z Nakła 25:21,drugi to z kolei bardzo dobra, wyrównana siatkówka z obu stron, silne ataki, obrony i długie wymiany piłek, które zakończyły się szczęśliwie dla drużyny SUKSS 28:26. Tie-break to powtórka drugiego seta, istny siatkarski horror i wymiana ciosów, wygrany jednak przez SUKSS 19:17 i całego meczu 2:1.
Po trzech meczach grupowych suwalska drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie i w półfinale mistrzostw spotkała się z silną drużyną RCS Czarni Radom. Niestety przeciwnicy okazali się lepsi, a ich głównym atutem tego dnia była mocna zagrywka. Mecz zakończył się zwycięstwem Radomian 2:0(25:20, 25:21), a drużynie SUKSS pozostawała walka o brązowy medal. Bardzo dużo emocji dostarczył pojedynek o brązowy medal MP Młodzików, w którym chłopcy z SUKSS ponownie spotkali się z NTS Nakło. Pierwszy set przypominał kolejny siatkarski horror, podobny do meczu grupowego z tą drużyną. Żadna z drużyn nie chciała odpuścić, siatkarze z SUKSS do samego końca nie dawali za wygraną i rzutem na taśmę wygrali pierwszą odsłonę 30:28. W drugim secie coś się zacięło, co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy wygrywając seta 25:15. Niestety zła passa przełożyła się również na tie-break. Siatkarze z Nakła prowadzili od samego początku, wywiązała się niesamowita walka siatkarska, na parkiecie puszczały nerwy, jednak to Nakło ostatecznie okazało się lepsze i zdobyło brązowy medal, rewanżując się tym samym za porażkę grupową.

W tak trudnym i prestiżowym turnieju, drużyna SUKSS Suwałki zajęła 4 miejsce. Jest to ogromne osiągnięcie, ponieważ wynik ten jest najlepszym wynikiem w grach zespołowych suwalskich drużyn od 16 lat. Tym bardziej cieszy fakt, że w drużynie tej gra i trenuje 2 chłopaków z Gołdapi. Po meczu siatkarze z SUKSS czuli niedosyt, ponieważ medal był na wyciągnięcie ręki. Jednak po krótkiej chwili humory powróciły, chłopcy mieli świadomość tego, że w Polsce są tylko trzy drużyny lepsze od nich.