Poziom wiedzy uczestników zaskoczył komisję konkursową

pkpr (4)12 maja w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym przy Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap odbyła się XIII edycja konkursu wiedzy dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pt. „Łamigłówki Przyrodnicze 2016”, organizowanego przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.
W tym roku do konkursu stanęły aż 23 trzyosobowe drużyny reprezentujące 11 szkół podstawowych z powiatu gołdapskiego:

Szkołę Podstawową w Baniach Mazurskich (opiekun: Urszula Świerzbin);
Szkołę Podstawową w Boćwince (opiekun: Edyta Golińska, Sylwia Forysiak-Kondratowicz);
Szkołę Podstawową w Dubeninkach (opiekunowie: Irena Puza);
Szkołę Podstawową w Galwieciach (opiekun Barbara Hornostaj);
Szkołę Podstawową nr 1 w Gołdapi (opiekunowie: Renata Szułczyńska, Barbara Klejmont);
Szkołę Podstawową nr 2 w Gołdapi opiekunowie: Marzanna Chomiczewska, Alina Oleszczuk);
Szkołę Podstawową nr 3 w Gołdapi (opiekunowie: Katarzyna Miernik, Sylwia Kurpios-Sawicka);
Szkołę Podstawową w Grabowie (opiekun: Beata Perżyło);
Szkołę Podstawową w Lisach (opiekun: Joanna Metlerska);
Szkoła Podstawowa w Pogorzeli (opiekun: Dorota Kibitlewska);
Szkołę Podstawową w Żytkiejmach (opiekun: Alicja Sawicka).

Konkurs składał się z pięciu konkurencji, podczas których uczniowie musieli wykazać się szybkością, dobrą współpracą w grupie, a przede wszystkim wiedzą na temat przyrody Polski i jej ochrony, ze szczególnym uwzględnieniem przyrody Puszczy Rominckiej.

Po każdej konkurencji zadawane było pytanie premia, za które można było uzyskać dodatkowy punkt. Poziom wiedzy uczestników zaskoczył komisję konkursową. Duża rywalizacja i wyrównany poziom trzymały wszystkich w napięciu. Szczególnie emocjonująca była końcówka konkursowych zmagań. Trzy drużyny uzyskały taką samą liczbę punktów, dlatego o zdobyciu pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca zadecydowały pytania w dogrywce.

I MIEJSCE
„Róże”- drużyna z kl. III Szkoły Podstawowej w Grabowie, w składzie: Oliwia Klimko, Dobrosława Sztabińska, Nikola Trzasko.

II MIEJSCE
„Chabry”- drużyna ze Szkoły Podstawowej w Boćwince, w składzie: Kacper Rojek (kl. III), Jarosław Jan Waszkiewicz (kl. II), Norbert Wojciechowski (kl.II).

III MIEJSCE
„Szałwie” – drużyna z kl. IIIa Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi, w składzie: Kacper Lutyński, Adam Twardowski, Emilia Zalewska.

IV MIEJSCE EX- AEQUO
„Krokusy” – drużyna z kl. III Szkoły Podstawowej w Grabowie, w składzie: Magdalena Kliniewska, Julia Trzasko, Damian Trzasko.
„Lilie” – drużyna z kl. IIIb Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, w składzie: Maja Włodarczyk, Wiktoria Pawłowska, Oliwia Radziszewska.
„Rumianki” – drużyna z kl. IIIb Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich, w składzie: Aniela Leśniak, Kamila Świerzbin, Marcel Bruzgiewicz.

Laureaci otrzymali dyplomy, książki przyrodnicze, artykuły szkolne. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono publikacje książkowe oraz dyplomy za udział. Laureatom serdecznie gratulujemy wygranej, wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów organizowanych przez Park.

Głównym sponsorem nagród w konkursie jest Starostwo Powiatowe w Gołdapi.
Serdeczne podziękowania pracownicy Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej składają Pani Dyrektor i pracownikom Biblioteki Publicznej za zorganizowanie zajęć dla dzieci podczas obrad jury konkursu wiedzy „Łamigłówki Przyrodnicze 2016” oraz Państwowej Szkole Muzycznej za pomoc w organizacji konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu na stronie internetowej PKPR – http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/aktualnosci-3.html

Elżbieta Gumowska (PKPR)

pkpr (1) pkpr (2) pkpr (3) pkpr (6) pkpr (7) pkpr (8)


Aktualności

Powiązane artykuły