Pijany uciekał przed policją

alcoblow 3 imagesPolicjanci zatrzymali po krótkim pościgu kierowcę Passata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Uciekając łamał przepisy ruchu drogowego. Jak się okazało, kierowca był pijany.

 

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 20.00. Policjanci Wydziału Kryminalnego zauważyli jadącego w kierunku placu Zwycięstwa Passata, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu. Jeździł po chodniku, zahaczał o krawężniki oraz stwarzał zagrożenie innym uczestnikom ruchu. Funkcjonariusze mając podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu próbowali zatrzymać go do kontroli. Jednak mężczyzna nie zważał na sygnały i podjął próbę ucieczki. Po chwili został zatrzymany. Za kierownica siedział 51-letni mieszkaniec gminy Dubeninki. Badanie alkomatem wykazały w jego organizmie  ponad 2 promile alkoholu. Andrzej R. noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

 

Policjanci proszą osoby, które były świadkami i czują się poszkodowane w tym zdarzeniu o kontakt z Policją pod nr telefonu 87 615 54 00. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły