Dawne gry i zabawy

dwojka_15…to temat przewodni spotkania Rodziców i uczniów klasy IIb SP2 w Gołdapi, które odbyło się w środę 25 maja. Wszyscy zebraliśmy się pod wiatą w Lesie Kumiecie. Zaczęło się od recytacji wierszy i śpiewania piosenek dla kochanych mam i tatusiów.

W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Później przyszła pora na drobny poczęstunek, czyli pieczone na ognisku kiełbaski. A po jedzeniu wreszcie nadszedł czas na zabawę. Najpierw dość nieśmiało, korzystając z podpowiedzi rodziców, dzieci rysowały klasy i uczyły się w nie grać. Następnie łowiły ryby… na magnes:-)

Nie obyło się bez wyścigu kapsli! Tu było sporo emocji. Aby je trochę rozładować postanowiliśmy urządzić wyścigi w workach. Rodzice również chętnie się w nie ubrali! Przeciąganie liny, to kolejna zabawa, w której brały udział całe rodziny. Nie zabrakło też skoków przez długą skakankę i gry pt. „Wydaję wojnę” (brzmi groźnie, ale zupełnie taka nie jest!).

Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Mam nadzieję, że pokazało alternatywny sposób na spędzanie wolnego czasu aktywnie i z rodziną. Dzieci z rodzicami bawiły się świetnie i wcale nie chciały wracać do domów. Mam nadzieję, że jeszcze to powtórzymy:-)

dwojka_1 dwojka_3 dwojka_4 dwojka_5 dwojka_6 dwojka_7 dwojka_8 dwojka_9 dwojka_10 dwojka_11 dwojka_12 dwojka_13 dwojka_14 dwojka_16


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Dawne gry i zabawy

  1. Na pewno warto. Im więcej okazji do aktywnego wypoczynku i odciągnięcia dzieci od komputera czy telewizji i od siedzącego trybu życia, tym lepiej!

  2. Henryka

    Ta szkoła robi dobrą wychowawczą robotę.