Czytali Sienkiewicza

filia (5)Senat RP ogłosił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Okazją do tego był fakt, że w tym roku przypada 170 rocznica urodzin polskiego noblisty i 100 rocznica jego śmierci.
W obchody upamiętniające to ważne wydarzenie włączyła się filia biblioteczna w Grabowie, zapraszając do głośnego czytania „Trylogii” – Henryka Sienkiewicza młodzież i dyrektor Wiolettę Janik z miejscowego gimnazjum. Spotkanie odbyło się 4 maja w przededniu urodzin wielkiego pisarza.

filia (1) filia (2) filia (3) filia (4) filia (6) filia (7) filia (8) filia (9) filia (10) filia (11) filia (12)

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Czytali Sienkiewicza

  1. Anonim

    W książkach Sienkiewicza mamy wielką miłość, która rozwija się w bardzo niesprzyjającej dla Polski sytuacji historycznej, mamy bohaterów, którzy walczą zawsze w słusznej sprawie, a także zdrajców, którzy zawsze są winni przegranej . W jego powieściach winy za klęski Polaków nie ponosił cały naród, który zawsze stawał do walki zwarty i gotowy, „jednością silny”, tylko wybiórcze jednostki, które nie posiadały wystarczającej siły charakterów, i dawały się przekupić, bądź przechodziły na stronę wroga.

    Czy nie przypomina to państwu obrazu dzisiejszej Polski z jej elitami, które za srebrniki Sorosowe sprzedają Ojczyznę???

    tak jest np. w „Potopie”