Akcja „Kup Pan Szczoteczkę”!

pogorzelSzkoła Podstawowa w Pogorzeli zaprasza wszystkie szkoły i przedszkola do wspólnej akcji charytatywnej  „Kup Pan Szczoteczkę”.
Szkoła Podstawowa w Pogorzeli kolejny raz w tym roku przystępuje do akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO. Poprzednim razem zbieraliśmy mydła dla dzieci z Kamerunu w akcji „Podaj mydło”.
Tym razem przystępujemy do nowej akcji poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Polega ona na zbiórce szczoteczek i past do zębów, które zostaną zawiezione jesienią do Kamerunu.
Mycie zębów jest dla większości Kameruńczyków zupełną nowością. W tamtejszych sklepach można wprawdzie spotkać szczoteczki, ale niewielu wie do czego one służą. Rozdawanie szczoteczek dzieciom ma wyrobić w nich nawyk codziennego mycia zębów. Jest nadzieja, że do tego zwyczaju przekonają się także ich rodzice.
Bardzo liczymy na współpracę i zapraszamy do niej wszystkie szkoły oraz przedszkola z powiatu Gołdapskiego
Szczoteczki i pasty zbieramy do końca roku szkolnego.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!

telefon kontaktowy do organizatora 509 534 669

Monika Wojtala-Taudul

Aby działania dentystów miały sens, myły zęby w szkole, a na koniec roku w ramach nagrody dostały swoje szczoteczki do domu. Niestety zapasy Missio właśnie się wyczerpały.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły