„Trójka-volley team” zwyciężył w Piskim półfinale

Siatka PiszPrawdziwe bombardowanie miało miejsce w piątek, 8 kwietnia w Piszu podczas Półfinału Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce „Dwójek”. Wykonali je młodzi siatkarze gołdapskiej „Trójki” nie pozostawiając wątpliwości kto ma więcej atutów.

Zespół Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz, Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski i Filip Siemieniuk rozgromił swoich trzech półfinałowych rywali. Na początek młodzi adepci „puścili” w dwóch setach (25:10, 25:19) – Szkołę Podstawową nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczytnie.

W drugim swoim spotkaniu ograli 2:0 (25:12, 25:12) – Szkołę Podstawową nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie. W ostatnim piątkowym meczu zwyciężyli ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku – 2:0 (25:6, 27:25). Gołdapianie przeczytali rywali jak dobrą książkę i punktowali praktycznie z każdej pozycji. Turniej rozgrywany był dwoma dwójkami, a mianowicie pierwszego seta grała inna dwójka co w secie drugim.

Nagrodami w półfinale były puchary i dyplomy. Sześciodrużynowy finał województwa odbędzie się w maju. Jest to drugi zespół z SP 3 Gołdap (po trójkach), który wywalczył awans do finału województwa  warmińsko-mazurskiego. Organizatorem półfinału był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Piszu z panem Krzysztofem Rumińskim w roli głównej.

Siatka Pisz 2

Powiązane artykuły