Sukces recytatorski uczniów szkoły w Lisach

lisy (1)W piątek 8 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach wzięli udział w XVI Wiosennym Koncercie Poezji organizowanym co roku przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Budrach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Budrach pod patronatem Starostwa Powiatowego w Węgorzewie.
W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów ze szkół podstawowych z Buder, Sobiech, Lis, Bań Mazurskich i Węgorzewa. Poziom recytacji, jak zwykle był wysoki, ale w tym roku uczniowie z naszej szkoły byli bezkonkurencyjni.
W kategorii klas „0” I miejsce zdobyła Ola Plewa za piękną recytację „Chorego kotka” W. Grodzieńskiej, a Bartek Aniołowski zajął III miejsce (E. Szelburg – Zarembina „Ptaszki”). Dawid Goszczyk w kategorii kl. I – II recytował wiersz D. Wawiłow „Wędrówka”, czym zapracował sobie na II miejsce.

I miejscem w kategorii kl. III – IV może pochwalić się Patrycja Aniołowska, a „wywalczyła” je niepowtarzalną recytacją utworu M. Terlikowskiej pt. „Ziółko”.

Emocje sięgnęły zenitu, gdy okazało się, że na podium w kategorii kl. V – VI stanęły dwie uczennice z naszej szkoły. Ola Kożak zachwyciła jury niezwykłą recytacją wiersza K. I. Gałczyńskiego pt. „Strasna zaba” zdobywając I miejsce, natomiast Asia Matulewicz zajęła III miejsce recytując „Daktyle” D. Wawiłow.
Gratulacje należą się też pozostałym uczestnikom konkursu: Julce Kożak, Konradowi Kulbackiemu i Julicie Kalwajtys.
Wierzymy, że sukces rodzi sukces, więc, zmotywowani tegorocznymi osiągnięciami, pozytywnie nastawiamy się na występy w przyszłym roku.

Katarzyna Wysocka

lisy (2) lisy (3) lisy (4) lisy (5) lisy (6)

Powiązane artykuły