Sala gimnastyczna tętniła życiem (siatkarskim)

II Turniej ŚwiątecznyW wielki piątek, 25 marca na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi  odbył się II Świąteczny Turniej Siatkarskich „Dwójek” (rocz. 2005 i mł.) i „Trójek” (rocz. 2004 i mł.) Chłopców o Puchar Prezesa UKS Trójki. W turnieju „Dwójek” wystąpiło sześć barwnych zespołów z klas trzecich i czwartych, które zagrały systemem każdy z każdym.

Emocji na sali nie brakowało. Bezkonkurencyjny okazał się doświadczony duet czwartoklasistów: Piotr Górski / Oskar Stalewski, dla których był to sprawdzian umiejętności pod kontem grania turniejowego. Zwycięzcy pod nazwą „Górale ze Stali” odnieśli pięć wygranych stosunkiem 2:0 i zapewnili sobie tytułowy puchar. Drugie miejsce wywalczyli siatkarze z drużyny „Dodo Team” (Dominik Wawrzkiewicz i Filip Siemieniuk), którzy zanotowali tylko jedną porażkę. Na najniższym miejscu podium turniej ukończyli trzecioklasiści z zespołu „Super Ziomki” (Antoni Buraczewski i Michał Ostrowski).

Czwarte miejsce przypadło drużynie: „Kozioł Budzi” (Oskar Kozłowski, Alan Budziejko), piąte – ekipie „Karzełki” (Maciej Świętoń, Aleksander Nyga), a szóste miejsce zajęli „Wojtasy” (Wojciech Ołów, Michał Kuptel). Po zmaganiach najmłodszych adeptów do gry przystąpili nieco starsi siatkarze. Do walki w „Trójkach” przystąpiły cztery drużyny. Turniej wyraźnie przebiegał pod dyktando doświadczonej ekipy „Skra Bełchatów” (Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc, Piotr Górski), która odniosła komplet trzech zwycięstw. Drugie miejsce wywalczyli „Ogórki” (Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz i Filip Siemieniuk). Trzecia lokata przypadła „Fajowym Felkom” (Antoni Buraczewski, Michał Ostrowski, Alan Budziejko). Ostatnie czwarte miejsce przypadło „Wilkom” (Kajetan Kowalewski, Mateusz Racibor, Kuba Poreda).

Dwóch wyróżniających się zawodników otrzymało w nagrodę pamiątkowe statuetki: Kamil Jabłoński i Piotr Górski. Siatkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy puchary i trofea sportowe. Lokalny turniej jest kolejnym przykładem, że siatkówka mocno rozwija się na naszym terenie. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi, Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i UKS Trójka Gołdap, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap i Starostwo Powiatowe.

 

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA DWÓJEK:

1. Górale ze Stali, 2. Dodo Team, 3. Super Ziomki, 4. Kozioł Budzi, 5. Karzełki, 6. Wojtasy

 

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TRÓJEK:

1. Skra Bełchatów, 2. Ogórki, 3. Fajowe Felki, 4. Wilki

 

II Turniej Świąteczny 2 II Turniej Świąteczny 3 II Turniej Świąteczny 4 II Turniej Świąteczny 5 II Turniej Świąteczy 6

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Sala gimnastyczna tętniła życiem (siatkarskim)

  1. werty

    Brawo dla P Łukasza. co jedna „pozytywnie zakręcona”osoba może zrobić w lokalnej społeczności. od paru lat wyniki siatkarzy w województwie /no w kraju też jak pamiętam – są imponujące. jeszcze raz brawo.