Realizacja Programu Rodzina 500 Plus w regionie

Jak informuje rzecznik prasowy wojewody: W okresie 1-6 kwietnia br. w gminach złożono 33.622 wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Na dzień 6 kwietnia br. 16 gmin w województwie warmińsko-mazurskim wydało decyzje o przyznaniu prawa do świadczenia wychowawczego. Ogółem zostało wydanych 321 decyzji, z czego najwięcej miasto i gmina Barczewo – 87 decyzji.

W chwili obecnej gminy przygotowują się do wypłaty świadczeń. Pierwsze wypłaty możliwe są w nadchodzącym tygodniu.

Od 1 kwietnia jest realizowana Regionalna Kampania Informacyjno-Edukacyjna BUS 500+ skierowana do mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. W okresie od 1 do 7 kwietnia Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw wdrażania Programu Rodzina 500+ oraz pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odwiedzili 19 gmin oraz 36 wsi naszego województwa. Oprócz zaplanowanych spotkań z mieszkańcami oraz władzami lokalnymi w gminach BUS 500+ zatrzymywał się w miejscach, w których odnotowano największą liczbę mieszkańców min. wiejskie/małe sklepy, parafie, place zabaw dzieci, główne ulice przebiegające przez miejscowości. Osobom, które spotykano na trasie przejazdu oraz w trakcie postoju BUSA przekazywano ulotki, zwracano się z pytaniami czy nie potrzebują informacji i wyjaśnień na temat wdrażanego Programu Rodzina 500 +, na zadawane pytania udzielano odpowiedzi, informowano o terminie i sposobie składania wniosków.

W trakcie wyjazdów wizytowano również ośrodki pomocy społecznej oraz urzędy gmin, które bezpośrednio zajmują się realizacją zadania, prowadzono rozmowy z kierownikami i pracownikami na temat realizacji Programu oraz ewentualnych problemów.

Na podstawie przekazywanych przez gminy informacji, sprawozdań oraz w wyparciu o spotkania w gminach, należy stwierdzić, że wdrożenie Programu przebiega w sposób prawidłowy, gminy przyjmują wnioski oraz sukcesywnie wydają decyzje.
Joanna Jabłonka-Kastrau – Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw wdrażania Programu Rodzina 500+


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Realizacja Programu Rodzina 500 Plus w regionie

 1. Kultura Liberalna

  Jeżeli jesteśmy przy pieniądzach to proponuję pozbyć się euro chyba , że ktoś ma kredyt w tej walucie. W kwietniu nastąpi upadek największego niemieckiego banku Deutsche Bank’s. Swoją drogą to kolejna dobra wiadomość. Niemcy i unia z bezwartościowym euro zajmie się swoimi problemami. https://www.creditwritedowns.com/2013/05/in-the-long-run-we-are-all-in-trouble.html

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. AUGUST MOCNY

  Program 500+ – coś, co do niedawna w Polsce wydawało się niemożliwe: rządzący, zamiast wydawać budżetowe pieniądze na ośmiorniczki, drogie wina i markowe zegarki, dzielą się nimi z polskimi rodzinami. Dziś jest jednocześnie dzień porażki KOD z Mateuszem Kijowskim na czele: ruch, który ma za zadanie „żeby było tak, jak było”, poniósł spektakularną klęskę. Bo przecież jest oczywistym, że Trybunał Konstytucyjny, w obronie którego demonstruje KOD, ustawę 500+ uznałby za niekonstytucyjną, jako „niezgodną z zasadą równowagi budżetowej” (czytaj: niekorzystną dla pożeraczy ośmiorniczek). Nie mogę jednak pojąć, czemu Kitajec nie siedzi w pierdlu, a publicznie się afiszuje ze wszyscy mogą mu skoczyć??? Są na to paragrafy. Jest zadłużony na ponad 100 tysięcy. Uporczywie uchyla się od płacenia na swoje dzieci! Wszyscy Polacy składają się na jego alimenty płacąc na fundusz alimentacyyjny, a ten sobie wała robi ze wszystkich.
  Z Londynu 2 razy w miesiącu leci czarterowy samolot z deportowanymi przestępcami do Polski. Połowa z nich to osoby uporczywie uchylające się od płacenia alimentów na swoje dzieci.
  O co tu, quva, chodzi? Kto tego Ogoniastego chroni? Co robi Ziobro , do ciężkiej cholery???

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Wiktor

  dostaję w sumie 1000 ł i wszystko inwestuje w lokaty. Nasz pomysł jest taki, że wybieramy najbardziej opłacalne promocyjne z np http://extralokaty.pl/ i czekamy aż ruszy Narodowy Program Mieszkaniowy pełną parą. Nie wiem czy mamy szansę na Mieszkanie Plus, dlatego chcemy odłożone środki zainwestować potem w http://ikm.org.pl/ by zamieszkać w większym domu

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...