Płynność finansowa niezbędna

Jednym z najważniejszych warunków dobrego funkcjonowania firmy jest jej płynność finansowa. Mimo to nawet największym zdarzają okresy mniejszej koniunktury, poprzez choćby nasycenie rynku i wtedy można stanąć na przykład w obliczu wprowadzenia nowego produktu na rynek, zdywersyfikowania go, nowej inwestycji lub wobec potrzeby ożywienia kampanii reklamowej.
Możesz co prawda otrzymać zastrzyk środków finansowych niebawem, gdyż czekasz na zwrot podatku, ale potrzeba jest nagła i niezbędna.

portfelTeraz masz szansę błyskawicznie otrzymanie pieniędzy
Oczywiście, technika w przypadku obrotu finansowego, w tym pożyczek i kredytów tak w ostatnich latach poszła do przodu, że w tej dziedzinie wszystko dzieje się błyskawicznie, również sprawdzenie zdolności kredytowej klienta. Popularnym potwierdzeniem wypłacalności firmy może być historia jej kont za ostatnie sześć miesięcy. Techniki kredytodawców i pożyczkodawców bywają podobne i osobne dla konkretnych firm – jedną z nich może być system Idea Banku Obrotomierz, który w aspekcie operowania finansami niekoniecznie kojarzy się z mechanicznym mierzeniem obrotów.
Jest to serwis bankowy, w ramach którego możesz uzyskać obrotowy kredyt ratalny, limit w rachunku bieżącym, kredyt inwestycyjny i kartę kredytową.
To wszystko dzieje się w kilka minut. Do tego nierzadko dochodzi aplikacja, dzięki której możesz wpłacać raty z dowolnego miejsca. Oprocentowanie kredytów dla firm bywa atrakcyjne, może bowiem zaczynać się już od 3,7 proc.
Dodatkowo znane banki zapewniają dyskrecję i solidne zabezpieczenie.

Różna forma kredytów
Banki udzielają firmom różnego rodzaju kredytów dla firm, choć ich cel bywa podobny, może to być:
– kredyt w rachunku bieżącym (dodatkowe środki na bieżące wydatki firmy, pozwalające na zachowanie jej płynności finansowej);
– kredyt inwestycyjny (może być przeznaczony na 100 finansowanie 100 proc. wartości inwestycji).

Niektóre banki udzielają też pożyczek na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą nawet do 500 000 zł. Część przedsiębiorców, by zachować płynność finansową korzysta również z kredytów obrotowych i linii kredytowej.
Warto też wiedzieć, że w przypadku różnych kredytów obowiązują różne wymogi. W wypadku kredytu obrotowego przedsiębiorca może pieniądze przeznaczyć również na zakup towarów. By na przykład otrzymać kredyt inwestycyjny, wtedy należy między innymi przedstawić precyzyjny biznes plan.
Mająca charakter limitu debetowego linia kredytowa prowadzona jest na osobnym koncie bankowym.

Tych urozmaiceń jest wiele, toteż warto jest się szczegółowo z nimi zapoznać przez decyzją o podjęciu kredytu dla swojej firmy.


Porady

Powiązane artykuły