Obchody szóstej rocznicy KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

obchodyBurmistrz Gołdapi Tomasz Luto zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Gołdap oraz gości
na obchody szóstej rocznicy KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ, które odbędą się w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 8:41 na placu Zwycięstwa pod Pomnikiem Niepodległości.

obchody


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Obchody szóstej rocznicy KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

 1. tip

  Dotknęło to już nawet naszego Powiatu i Gminy, ehhh …

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Fallout

  Zanim pachołki Moskwy skomentujecie to obejrzyjcie sobie. https://www.youtube.com/watch?v=OIYaHupsDj0

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Kultura Liberalna

  Przed 6 laty, gdy ludzie spontanicznie, bez roztrząsania partyjnych afiliacji zapalali znicze, modlili się czy po prostu pochylali głowy. Uroczystości państwowe towarzyszące idealnym obchodom powinny wspominać wszystkie ofiary tragedii, ale co ważniejsze odnosić się tylko i wyłącznie do tego wydarzenia. Podczas rocznicowych obchodów upamiętniających ataki na WTC wymieniane są wyłącznie nazwiska ofiar – nikt nie ocenia polityki George’a W. Busha, nie protestuje przeciwko śmierci tysięcy żołnierzy w Iraku i Afganistanie oraz utopionym tam miliardom dolarów. Być może dlatego wciąż biorą w nich udział przedstawiciele różnych środowisk politycznych. W Polsce również w tym jednym dniu powinniśmy skupić się wyłącznie na zmarłych. Stworzenie tak rozumianej wspólnotowości, nawet na krótko, jest jednak niemożliwe, a logika wywodu wypowiedzi takich jak ta redaktora Karnowskiegodobrze pokazuje dlaczego. Co takiego powiedział?

  „Katastrofa smoleńska i katastrofa posmoleńska, czyli to wszystko, co wydarzyło się z badaniem tej tragedii, tak bardzo pociągnęło nas jako państwo w dół, było tak nienormalne […] tak trzecioświatowe, tak substandardowe, że można to było tylko zakrzyczeć. […] Zauważmy, że po tragedii smoleńskiej obsunęliśmy się w dół (sic!) w bardzo wielu obszarach. Na przykład wtedy nastąpiło to uderzenie genderowe, czyli uderzenie w rodzinę, uderzenie w nauczanie historii, dziedzictwa kulturowego, polityka międzynarodowa. Nasz minister, rzecz moim zdaniem niespotykana w dziejach niepodległych państw, prosi sąsiednie państwo, by przejęło przewodzenie. Itd., itd., można wymieniać. Oddajemy stocznie. My się degradujemy! […]”.

  Tak oto w oczach redaktora Karnowskiego tragedia smoleńska łączy się z absolutnie wszystkim, co w jego oczach złe i podłe, a przy okazji wyjaśnia cały otaczający świat. Gender – Smoleńsk; Niemcy – Smoleńsk, stocznie – Smoleńsk. Dosłownie każdy element rzeczywistości może być w jakiś karkołomny sposób spleciony ze Smoleńskiem, bo Smoleńsk to nie jednorazowe wydarzenie, które należy mieć w pamięci i godnie uczcić przy okazji rocznicy. Smoleńsk to fundament tożsamości dużej części środowisk prawicowych. To coś na kształt mitycznego „układu” – proste wyjaśnienie złożonego świata, które pozwala poczuć się w nim pewniej. Smoleńsk to także element przemysłu politycznego, który przez lata pozwalał utrzymać jedność prawicowego obozu. Tę jedność utrzymał, ale pociągnął za sobą ogromne koszty, które trafnie wydobył obecny w studiu z Karnowskim Jan Tokarski. I choć Tokarski jest autorem „Kultury Liberalnej”, to – podkreślam, uprzedzając zarzut stronniczość – nie o niego ani o Karnowskiego tu chodzi, ale o pewien sposób myślenia, który się w tej dyskusji objawił.

  Cały tekst na kulturaliberalna.pl

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Gość

  Powiem krótko.Jeśli to ciebie nie interesuje to idż na marsz KOD albo marsz celebrytek. Ta wasza kultura liberalna doprowadziła was na poziom poniżej zera,i nie
  macie żadnego posła. Posłuchajcie wezwania byłego prezydenta Kwaśniewskiego – Nie idżcie tą drogą.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. gold

  DO GOŚĆ mówisz jak pierwszy sekretarz WASZA, WAS – towarzyszu opamiętajcie się nie idźcie tą drogą.
  PS. Gościu oddasz hołd wszystkim czy tylko pachołkom WASZEGO WODZA :):):):):):):):):):

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Gość

  Co to znaczy „pachołkom WASZEGO WODZA „? Sloganu” towarzysz ” ja nie użyłem.
  Przeczytaj dokładnie co napisałem, towarzysz Kwaśniewski to lewicowy liberał ,wam bardzo bliski.
  Zapomniałeś,że nad Smoleńskiem zginęło 96 osób, W każdą rocznicę składam hołd wszystkim którzy zginęli.
  Co to za język „pachołkom WASZEGO WODZA” .Czyim ty gold jesteś pachołkiem ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. ja

  Zaraz, zaraz, Gościu, 96 osób zginęło NAD Smoleńskiem? Czyżbyś, Gościu, widział, jak samolot rozpada się w powietrzu? Zgłoś się na eksperta w komisji Macierewicza, tam jest więcej takich jak Ty. Jeszcze powinieneś napisać, że polegli, a nie zginęli.
  Ci ludzie zginęli podczas zderzenia samolotu z ziemią, a nie NAD ziemią.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Gość

  Tak widziałem. Na zdjęciach satelitarnych . A ty” ja” widziałeś zderzenie samolotu z ziemią ? Ja się zgłosiłem 5 lat temu.
  Ty zgłoś za eksperta do dr. Laska a najlepiej do gen.Anodiny .Oni takich mącicieli potrzebują.
  Sprawa następna.Polegli i zginęli. Polegli żołnierze – generałowie i inni żołnierze, zginęli cywile.Przyjmij do wiadomosci ,że pod dyktando to pisałem w szkole 65 lat temu,a teraz to ja decyduje co powinienem pisać,czytać i robić.
  Na pewno nie oglądam TVN-u i nie czytam gazety wyborczej.
  W sumie swoje sugestie i porady zostaw dla swich kumpli,ja z nich nie skorzystam.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. cochis

  „Na pewno nie oglądam TVN-u i nie czytam gazety wyborczej.”
  To znaczy, ze oglądasz tylko te kanały, które mówią o tym, ze samolot rozpadł się w powietrzu… . No , to nie mam pytań. Nie warto.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...