Miał w domu papierosy bez akcyzy

kpp (2)Policjanci znaleźli kilka tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy w jednym z gołdapskich domów. Nielegalny towar należał do 39-latka. Mężczyzna naraził budżet państwa na straty w wysokości ponad 51 tys. złotych. Teraz gołdapianinowi grozi wysoka grzywna i więzienie.

W środę (6 kwietnia) gołdapscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami suwalskiej komendy wykonując czynności służbowe w jednym z  domów w Gołdapi ujawnili papierosy, które nie miały polskich znaków akcyzowych. Zabezpieczonych zostało ponad 2300 paczek papierosów.

39-letni właściciel kontrabandy działając w taki sposób, oszukał skarb państwa na ponad 51 tys. zł. Papierosy trafiły do policyjnego magazynu, natomiast mężczyzna usłyszy zarzut z kodeksu karnego-skarbowego. Odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu kara pozbawienia wolności i grzywna. (Red. KPP Gołdap)

kpp (1)


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Miał w domu papierosy bez akcyzy

 1. Anonim

  Na stronie: http://www.cenynaswiecie.pl/porownanie-ceny-papierosow-na-swiecie,27/
  podano, że średnia cena papierosów w Polsce kształtuje się na poziomie 13,00 PLN za paczkę, natomiast przedział cenowy kształtuje się w granicach 7,00-18,00 PLN za paczkę, a cen jest 115.
  „Na tej stronie możesz porównać, ile kosztują papierosy (paczka) w sklepach w różnych miejscach na świecie. Dzięki temu możesz sprawdzić, gdzie zakup papierosów jest najtańszy, a gdzie najdroższy. Państwa posortowane są wg aktualnej ceny (od najwyższej do najniższej). Ostatnia aktualizacja cen nastąpiła dnia: 2016-04-08.”
  Na stronie: http://www.itabak.pl/index.php?c=210&lista=11 najdroższe papierosy kosztują 17 zł za paczkę (Papierosy Prince)

  W związku z powyższym, dlaczego tu (KPP Gołdap) paczka papierosów jest wyceniona na 51 tys. zł : 2300 paczek papierosów = 22, 17 zł ??? Jaka to jest marka papierosów, gdzie paczka papierosów kosztuje ponad 22 zł???