Konkurencji było bez liku

trojka (14)W poniedziałek w gołdapskiej „Trójce” odbył się V Turniej Przyrodniczo–Sportowy „ Kwiecień-plecień” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 pod patronatem Starostwa Powiatowego w Gołdapi przygotowany przez Sylwię Kurpios-Sawicką, Paulinę Pietrzak, Małgorzatę Stankiewicz i Andrzeja Sawickiego.
Po raz kolejny przystąpiły do niego dzieci z gołdapskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy SP3. Konkurencji było bez liku. W tegorocznym turnieju akcentowano treści związane z ochroną środowiska. Do zabawy wprowadzono maluchów opowieścią o zagrożonych wyginięciem zwierzętach żyjących w krainach wiecznej zimy i wiecznego lata. Wspaniałą ilustracją była pieczołowicie przygotowana dekoracja.
Przedszkolaki wcielając się w rolę pingwinów pokonywały tor przeszkód leżąc na brzuchu i odpychając się rękami oraz chodząc na sensorycznych szczudłach. Ponadto zmagały się w jeździe na sankach, nartach, hulajnodze czy rowerze. Zapamiętały, że warto, dla ratowania świata, oszczędzać wodę, korzystać z energooszczędnych żarówek, sadzić drzewa czy poruszać się rowerem zamiast samochodem. Rywalizacji towarzyszył śpiew piosenek. Jury zwycięzcami ogłosiło wszystkich uczestników turnieju. Dzieci z dumą i radością odebrały puchary, dyplomy i słodkie upominki.

Karolina Rzędzian

trojka (1) trojka (2) trojka (3) trojka (4) trojka (5) trojka (6) trojka (7) trojka (8) trojka (9) trojka (10) trojka (11) trojka (12) trojka (13) trojka (15) trojka (16) trojka (17) trojka (18) trojka (19) trojka (20) trojka (21)


Aktualności

Powiązane artykuły