Jeden pijany, drugi bez uprawnień

alcoblow 3 imagesDo nietypowego zdarzenia drogowego doszło wczoraj po godzinie 18.00 w Wólce w gminie Banie Mazurskie. Po zderzeniu dwóch motorowerów kierujący jednego z nich uciekł ukrywając swój jednoślad w garażu na terenie Bań. Jak się okazało powodem jego zachowania był wypity wcześniej alkohol.

Rafał M. miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

 

Do zderzenia dwóch jednośladów doszło wczoraj (18.04) po godzinie 18.00 w miejscowości Wólka w gminie Banie Mazurskie. 24-letni Rafał M. kierując motorowerem,  na  łuku drogi gruntowej  zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z 19-latkiem, który także poruszał się motorowerem – jak się okazało bez wymaganych do tego uprawnień.

Jednak 24-latek ani myślał czekać na przyjazd policji – i natychmiast uciekł z miejsca zdarzenia. Motorower ukrył w garażu na terenie Bań Mazurskich a sam udał się do miejsca zamieszkania.  Policjanci zatrzymali go zanim dotarł do domu. Okazało się, że był pijany – miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu Rafał M. usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły