Dworzec i okolice na starych zdjęciach

002_dworzec_wmPrezentuje my 30 zdjęć naszego dworca i okolic wraz z przykładowymi, przedwojennymi rozkładami jazdy. Część materiałów pokazujemy dzięki Pawłowi Trykowi.

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “Dworzec i okolice na starych zdjęciach

 1. J.M.

  Proszę wejść na stronę: http://sentymentalny.com/?s=Go%C5%82dap i zapoznać się z „Galeria dworca w Gołdapi w latach 1987 – 90” oraz z innymi materiałami zamieszczonymi na tej stronie. Polecam.

   
 2. Ajay

  Na zdjęciu 009 ta wieża ciśnień jest tą samą co stojąca przy torach czy już ona nie istnieje?Jakoś nie zgadza mi się rozmieszczenie tych wszystkich budynków.

   
 3. J. M.

  „Na zdjęciu 009 ta wieża ciśnień jest tą samą co stojąca przy torach czy już ona nie istnieje?”

  Na zdjęciu 009 widzimy wieżę ciśnień, która obecnie jest w części rozebrana i znajduje się na posesji, gdzie jest warsztat samochodowy (zaraz za rondem po lewej stronie ulicy Kolejowej)!!!

   
  1. Ajay

   Faktycznie, kojarzę taki budyneczek na terenie tego warsztatu. Teraz to ma ręce i nogi. Dzięki!

    
 4. Velasquez

  Ajay, to inna wieża. O ile to w ogóle wieża. Pamiętam (albo tylko wydaje mi się, że pamiętam) ten budynek z lat 80-tych lub początku 90-tych i o ile się nie mylę jakoś wtedy go przebudowano. Chyba nawet wtedy już tak nie wyglądał. Nie przypominam sobie w każdym razie tej górnej części, ale może internauci z lepszą pamięcia mnie poprawią.

   
 5. tak

  Wydaje mi się,że wieża ze zdjęcia nr 009 jest tylko obecnie skrócona i teraz malutka pełni „jakąś tam”funkcję na terenie warsztatu samochodowego..A stojąca przy torach stoi dalej na lekkim wzniesieniu tak jak stała:)

   
  1. Velasquez

   Doładnie tak. Teraz już pamiętam. To ten sam budynek na terenie warsztatu.

    
 6. pioter

  Fotki n21,22,23 cudowne to się nazywa solidność,czyściutko zieleń, hotele i wszystko zniszczone brud , s.. i ubus

   
 7. tak

  To kto rozwiązał prawidłowo tę fotozagadkę, którą zaproponowała nam redakcja „Velasques” , „J.M ,Ajay „tak” czy inni??

   
  1. M.B.

   „To kto rozwiązał prawidłowo tę fotozagadkę…”, ano wyobraź sobie, że nikt. Resztki wieży , o którą toczycie boje, stoją za warsztatem samochodowym, w kącie ogródka pierwszego domu mieszkalnego.
   Pozdrawiam

    
   1. Anonim

    Usytuowanie wieży ciśnień możemy zobaczyć na: http://www.wmtmk.pl/forum/viewtopic.php?t=458 w informacji o Gołdapi, plan Nr 2 i 4., czyli resztki wieży znajdują się na terenie posesji warsztatu samochodowego.

     
 8. J.M.

  „Część materiałów pokazujemy dzięki Pawłowi Trykowi”

  Szanowna Redakcjo.

  Na stronie: http://goldap.org.pl/2011/10/waskotorowki-na-ziemi-goldapskiej/ redakcja napisała „Zakończona już została część tekstowa obszernej publikacji o kolei powiatu gołdapskiego”
  oraz
  na stronie: http://goldap.org.pl/2011/08/jak-naprawde-z-ta-koleja-bylo/ redakcja napisała „Wspominaliśmy już o albumowej publikacji, która jest przygotowywana do druku i dotyczy historii kolei na ziemi gołdapskiej. Chociaż autor – Paweł Tryk ”

  Czy ta publikacja już ukazała się???