Z naszego archiwum

 Gołdap jedynka_tnLata siedemdziesiąte. Widok z dachu bloku przy ulicy Królewieckiej w kierunku ulicy Armii Krajowej. 

Gołdap jedynka


Aktualności

Powiązane artykuły

8 komentarzy do “Z naszego archiwum

 1. Anonim

  Nie pamiętam…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Mirek

  Zdjęcie akurat w tem kierunku. Mam pytanie czy istnieją zdjęcia gołdapskiej synagogi?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ex-gołapianin

  To akurat jest widok z domu bloku przy ul. 11-kwietnia w kierunku ulicy Armii Czerwonej. A tak przy okazji skąd nazwa ulicy: 11-go kwietnia ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. xyz

  Cytuję wypowiedź p. Leszka Iwanowskiego- „Była kiedyś w Gołdapi ulica 11 Kwietnia – wspomina Lech Iwanowski (herbu Rogala) – jeden z pierwszych polskich pionierów na tych terenach (mająˆtek Iwanowskich był położony w miejscowości Parafianowo, obecnie na Białorusi). – Chyba niewiele osób wie, że jest to data (w 1945 roku), kiedy pierwsza grupa Polaków, głównie z tzw. Kresów, przybyła do naszego miasta. Szkoda, że nazwę ulicy zmieniono…” koniec cytatu i mamy wytłumaczenie skąd ta nazwa.

  Przeczytaj cały tekst: „Historia odchodzi wraz z nami” – Gołdap http://goldap.wm.pl/172856,Historia-odchodzi-wraz-z-nami.html#ixzz42hFH1RrK

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. xyz

  http://www.sztetl.org.pl/pl/city/goldap/ – tutaj można znaleźć trochę informacji o gołdapskiej synagodze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Anonim

  „A tak przy okazji skąd nazwa ulicy: 11-go kwietnia ?”

  – Była kiedyś w Gołdapi ulica 11 Kwietnia – wspomina Lech Iwanowski (herbu Rogala) – jeden z pierwszych polskich pionierów na tych terenach (mająˆtek Iwanowskich był położony w miejscowości Parafianowo, obecnie na Białorusi). – Chyba niewiele osób wie, że jest to data (w 1945 roku), kiedy pierwsza grupa Polaków, głównie z tzw. Kresów, przybyła do naszego miasta. Szkoda, że nazwę ulicy zmieniono…

  Przeczytaj cały tekst: „Historia odchodzi wraz z nami” – Gołdap http://goldap.wm.pl/172856,Historia-odchodzi-wraz-z-nami.html#ixzz42hO3rXGl
  http://goldap.wm.pl/172856,Historia-odchodzi-wraz-z-nami.html#axzz42hNtNN29

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Franek

   Szanona pani Anonim !!!

   Widzę – czytam ,że chce pani koniecznie zrobić z Lecha Iwanowskiego szlachcica lub hrabiego (dokładnie nie wiem) z rodu herbu „Rogala”. Otóż tak się składa ,że znam pana Lecha Iwanowskiego i jego niezaprzeczalne zasługi dla miasta i powiatu gołdapskiego. Życzę jemu dużo zdrowia i długich lat życia . Wiem skąd przybył.
   Przejrzałem wszystkie herbarze rodów szlacheckich i hrabiowskich i nie ma Lecha Iwanowskiego herbu Rogala . Jest .,owszem jeden ale urodzony w 1917 w Petersburgu, Jest również Iwanowski bez imienia ale herbu Łodzia.
   Jeżeli chce pani mieć herb rodowy to proszę zgłosić swoje życzenie do właściciela Firmy,artysty i heraldyka Zdeńka Velebne i on stworzy pani herb rodowy.
   Polskie prawo nie przewiduje regulacji tych spraw .Stosowane jest w tych sprawach prawo zwyczajowe .
   Pozdrawiam panią !!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Wojtek

    Witam,

    To może zasmucę Pana, ale mam potwierdzenie, że Pan Lech wywodził się Od Iwanowskich, h.Rogala.
    Mój e-mail: woyzeck.wierzbicki@gmail.com

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...