Środki na szpital przekazane

starostaGmina Gołdap przekaże powiatowi 100 tys. zł na modernizację szpitala polegającą m.in. na dostosowaniu klatki schodowej do wymogów przeciwpożarowych. W czwartek 10 marca w Starostwie Powiatowym burmistrz Tomasz Luto i starosta Andrzej Ciołek podpisali umowę o dotacji na ten cel.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie około 180 tys. złotych. Termin wykonania zadania zaplanowano na koniec listopada tego roku, zaś rozliczenie przekazanych środków ma nastąpić do końca grudnia.


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Środki na szpital przekazane

 1. Andrzej

  Łatwo przekazuje się pieniądze publiczne.A może należało przynajmniej zamienić te 100 tys. na wejście gminy do Spółki i mieć w niej trochę udziałów. Jak dodamy kwotę umorzonych podatków od nieruchomości to już tego trochę będzie.Gmina jako udziałowiec miałaby prawo realnie wpływać na losy Spółki czyż nie ?
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Franciszek

   Nie, Panie Andrzeju. A ponadto nie sądzi Pan, że przy teoretycznie niekorzystnym rozwoju sytuacji potencjalny udziałowiec (Gmina) została by też … udziałowcem długu szpitalnego??? I kto na tym skorzysta a kto straci?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. goldapiak

  Jaka zgodność na zdjęciu ojejciu mamuńciu…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. krytyk

  Nie za czesto sie zgadzam z Tobolskim ale chlop ma racje .Luto malutkimi kroczkami idzie droga mistrza Mirosa ktory roztrwonil wiele milionow naszych pieniedzy i jak dotad wlos mu z glowy nie spadl.Udzialy w Gold medica to dobry pomysl ale Luto nie ma pojecia o spolkach kapitalowych.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. hdxc

  Brawo Panie Luto, że mimo różnych kłòd ze strony niektórych osób ze starostwa potrafi Pan( w przeciwieństwie do swojego poprzednika, który wiadomo w jakich relacjach był z poprzednikiem obecnego Pana starosty) wznieść się ponad to wszystko i dla dobra mieszkańców czyni Pan takie posunięcie. Dziękujemy. PS. Pański poprzednik chyba przez 25 lat nie pomógł tyle szpitali co Pan w rok.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. szeregowy

  Chyba padnę – pierwszy raz zgadzam się z Andrzejem T.

  Ale od razu się zastanawiam czemu tak się nie stało? Czemu gmina nie wchodzi w spółkę, zapewne dlatego że Luty wykorzystuje to tylko jako grę w lokalnej polityce. Jak mu tak zależy to niech weźmie ten szpital cały, ale wtedy wie że by się przejachał i to nie dałoby mu wyniku wyborczego za 2,5 roku.
  Notowania Lutego lecą na łeb, na szyje, więc się chwyta różnych sposobików na pływanie po powierzchni.
  Z jaką satysfakcją Luto siedział na ostatniej sesji powiatu czekając co się stanie! A w jaką nerwowość wpada gdy na sesji gminnej jedna z radnych zadawała niewinne pytania.
  Kiepsko burmistrzu Luto, kiepsko!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. ghg

   Szeregowy jest chyba jednym z tych, których Luto po 25 latach odsunął od koryta. Luto pomaga szpitali, Luto pomaga policji, straży pożarnej i wszyscy o tym wiedzą . W takim razie co będzie robił pan starosta panie szeregowy? A notowania Lutego rosną i to bardzo tylko tacy idioci jak ty nie mogą tego przeboleć. A co do sesji, które też obserwuję, to Luto jest niesamowicie opanowany zwłaszcza jeśli chodzi o idiotyczne pytania niektórych radnych, szczególnie jednej Pani z obłędem w oczach.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Kazik

  Przekazał pieniądze na utrzymanie szpitala – źle !, Nie przekaże pieniążków- jeszcze gorzej !

  Ludzie o co wam chodzi ?! Zamiast siedzieć na wszystkich gołdapskich forach, zacznijcie myśleć co zrobić żeby wystartować w następnych wyborach i je wygrać. Tym smęceniem niczego nie osiągniecie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. J - 23

  Szanowni panowie różnej maści !!!!
  Zamiast pisać rożne dyrdymały zbierzcie się w kupe i ustalcie co należy zrobić aby Gołdap posiadał szpital z prawdziwego zdarzenia. Taka paplanina – starosta i burmistrz nie znają się na spółkach kapitałowych,albo kto zyska a kto straci ,niczego nie załatwi. Skoro ktoś z piszących jest takim znawcą ,to ja się pytam co to jest spółka kapitałowa.
  Jeśli chodzi o współpracę gminy z powiatem (w sprawie szpitala) to po uruchomieniu szpitala zyskają wszyscy, a najbardziej zyskają pacjenci.
  A zatem czas zakończyć pokazywanie własnej elokwencji a rozpoczęcie troski o dobro wspólne.
  Nie znam pana Tobolskiego, ale z tegoco pisze (a ja czytam) wynika ,że jest to osoba z otwartą głową i warto z jego pomysłów korzystać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...