Płacił skradzioną kartą

napis-policja-11Kara pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi gminy Banie Mazurskie. Mężczyzna z kurtki wiszącej w jednym z lokali w centrum miasta ukradł zbliżeniową kartę bankomatową, a następnie płacił nią za robione zakupy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty do których się przyznał.

Do zdarzenia doszło w nocy z 24/25 marca br. w jednym z lokali w centrum miasta. Nieznany wówczas sprawca z wiszącej na krzesełku kurtki zabrał zbliżeniową kartę bankomatową należącą do mieszkańca miasta. Następnie posłużył się nią kilka razy, robiąc zakupy za kilkadziesiąt złotych. Sprawca dokonywał transakcji zbliżeniowo, co nie wymagało podawania pinu karty ani składania podpisu jej właściciela na potwierdzeniu zakupu. Policjanci szybko ustalili, że za sprawą kradzieży stoi 32-letni Daniel S. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Jeśli zdarzy nam się zgubić kartę płatniczą lub w wypadku jej kradzieży, należy natychmiast skontaktować się z bankiem i poprosić o jej zablokowanie. Uniemożliwi to ewentualnemu złodziejowi dokonanie zakupów na nasz koszt. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły