Pijany, po użyciu alkoholu i na zakazie…wszyscy odpowiedzą przed sądem

alcoblow 3 imagesKara pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami grozi trzem mieszkańcom powiatu gołdapskiego. Kierowcy wsiedli za kierownicę samochodów pijani, po użyciu alkoholu i na zakazie. Zostali zatrzymani przez policjantów do kontroli drogowej i tym samym wyeliminowani z ruchu drogowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek (17.03.)po godz. 13:00. Oficer dyżurny miejscowej komendy został powiadomiony, że na trasie Błąkały – Żytkiejmy gmina Dubeninki w przydrożnym  rowie „leży” vw transporter. Na miejscu policjanci przy samochodzie zastali 51-letniego mężczyznę oraz dzielnicowego, który najechał na zdarzenie i zabezpieczył miejsce do przyjazdu patrolu. Jak się okazało 51-letni mieszkaniec powiatu był pijany. Badanie wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.  Został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Wykonane przez funkcjonariuszy czynności potwierdziły, że to on kierował autem. Mężczyzna przyznał się do wszystkiego. Utracił już uprawnienia do kierowania, a w najbliższym czasie za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Trzy godziny później patrol ruchu drogowego w m. Grabowo zatrzymał do kontroli Michała N., który kierował vw passatem. W trakcie kontroli okazało się, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania i jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie blisko 0,3 promila. Odpowie za kierowanie bez uprawnień i w stanie po użyciu.

Do trzeciego zdarzenia doszło tego samego dnia około godz. 21:30 na ul. Gumbińskiej w Gołdapi. Patrol „drogówki” zatrzymał do kontroli passata. Kierującym był Kamil B. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że 25-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do 2017 roku. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły