Mikroskopy pokazały prawdę

dwojka_10Wczoraj zakończyliśmy cykl zajęć o zdrowiu. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Przypomnieliśmy sobie informacje jakie na ten temat przekazała nam w pierwszej klasie pani Estera Deptuła – dietetyk. Spotkaliśmy się z panią Beatą Łabanowską, szkolną pielęgniarką, która przeprowadziła pogadankę na temat higieny.

Wprawdzie mówiła nam o bakteriach i wirusach, które często mamy na brudnych rękach, ale nie do końca jej wierzyliśmy. Przecież na naszych rękach nic nie widać złego! Niestety pani Małgosia Wojciechowska-Gutowska z pomocą mikroskopów udowodniła nam, że pani Beata miała rację! Ręce trzeba często myć!
Zajęcia na których dowiedzieliśmy się jak ratować ludzkie życie przeprowadził pan Jacek Klimko. Najpierw pokazał jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej, a następnie jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Wszystkim, którzy nas wsparli w zdobywaniu tak cennej wiedzy bardzo dziękujemy!

Uczniowie kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi wraz z wych. Anną Budzińską

dwojka_1 dwojka_2 dwojka_3 dwojka_4 dwojka_5 dwojka_6 dwojka_7 dwojka_8 dwojka_9 dwojka_11 dwojka_12 dwojka_13 dwojka_14 dwojka_15 dwojka_16 dwojka_17 dwojka_18


Aktualności

Powiązane artykuły