Gołdap wyróżniona po raz kolejny

zmp350 polskich samorządowców przebywało w 3 i 4 marca w Dąbrowie Górniczej na Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich. Przy okazji wręczono 25 Srebrnych Laurów najlepiej rozwijającym się samorządom w ostatnich latach. Jeden z ze Srebrnych Laurów przyznano Gołdapi.

Wyróżnienie odebrał Andrzej Pianka – przewodniczący Rady Miejskiej Gołdapi. W krótkim uzasadnieniu czytamy: za dynamiczne, odważne, zmiany, które sprawiły, że miasto z 50-procentowym bezrobociem, pogrążone w marazmie, jest dziś silnym, ustabilizowanym lokalnym centrum rozwoju, uzdrowiskiem, ośrodkiem turystyczno–wypoczynkowym, z lokalną strefę przemysłową przy całodobowym przejściu granicznym.

Wśród innych wyróżnionych znalazły się m.in.: Olsztyn, Katowice, Sopot, Gdynia i Ełk.

W zgromadzeniu uczestniczyli również – burmistrz Tomasz Luto oraz Marek Miros, sekretarz Starostwa Powiatowego i jednocześnie długoletni członek Zarządu ZMP.

Więcej:

http://www.zmp.poznan.pl/aktualnosc-1715-zjazd_polskich_miast_w_dabrowie.html


Aktualności

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “Gołdap wyróżniona po raz kolejny

 1. Marek

  Dziękuję Panu Przewodniczącemu Rady Miejskiej Andrzejowi Piance, za słowa podziękowania, które do mnie skierował po odebraniu lauru. Zgromadzenie doceniło ten gest brawami.Gest tym cenniejszy, że organ wykonawczy nigdy się na takowy nie zdobył. Jeśli Kapituła wyróżnia 25 miast z całej Polski za wybitne osiągnięcia za 25 lat i wśród tego elitarnego grona znalazła się Gołdap, możemy być z tego dumni. Podkreślił to w swoim wystąpieniu profesor Jerzy Stępień, jedyny żyjący z „ojców założycieli” polskiego samorządu. Dziękuje Andrzeju.
  Może to jaskółka prawdy i normalności 🙂
  Marek Miros

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. gołdap

  ten sekretarz cię ciągnie za nimi jak smród za wojskiem. było minęło,nie wróci. pycha i buta była przed upadkiem.zycie uczy pokory.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. xyz

   Panie Redaktorze, proszę o dodanie istotnej informacji (zasięgniętej z konkurencyjnej Redakcji 🙂 ), ponieważ są osoby na które nazwisko Marka Mirosa, działa jak przysłowiowa płachta na byka. Cytat z Gołdap.info „Samorząd Gołdapi reprezentowali burmistrz Tomasz Luto i przewodniczący rady miejskiej Andrzej Pianka. Z zaproszenia organizatorów skorzystał też były burmistrz Gołdapi Marek Miros.” Jak widać było burmistrz ceniony jest w Polsce, a zgorzkniali mieszkańcy naszego miasta, powinni wstydzić się spojrzenia w lustro. Konkluzję kieruję do: gołdap, Szpicbródka.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Zyga

  gdyby „goldap” nie było zwykłe chamidło, to by się podpisało i pisało z sensem. Niech jeszcze beknie i czknie. A bez tego sekretarza co to się podobno za wojskiem ciągnie, wojska w Gołdapi by już dawno nie było.I 'gołdap” musiałoby użyć bardziej wyszukanej metafory. Jakby umiało

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. kazek

  Jakakolwiek jest narracja dzisiejsiejszej lokalnej władzy, to fakt jest faktem, i właściwie częścią istotnej historii naszego miasta, że właśnie ekipa Marka Mirosa, wielu pozytywnie nastawionych i odważnych samorządowców, ludzi z wizją, ale też lokalni przedsiębiorcy, „szarpnęła” nasze miasto i zmieniła jego obraz. Dzisiaj Gołdap ma podwaliny do dalszego rozwoju i tylko poziom, przygotowanie i prawdziwe umiejętności obecnego i natępnych samorządów będzie przekładało się na to, czy na tym fundamencie będzie dalszy dynamiczny rozwój, czy marazma i lokalne politykierstwo marnych ambicji. Dzisiaj jesteśmy świadkami marazmu samorządowego. Pod hasłem „oszczędności” współczesny samorząd z powrotem osadza nasze miasto w mentalności PGR-yzmu i właściwie zatrzymuje jego rozwój. Może jednak nastapi jeszcze coś wartościowego w najbliżych dwóch latach, czym współcześnie sprawujący lokalną władzę zapiszą się do annałów gołdapskiej historii. Oby.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Szpicbródka

  Panie Marku, jaskółka prawdy i normalności to wiosną wyleci z teczek CBA i gabinetu prokuratora 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Frau

   Jakoś leci i nie może wylecieć…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Kulka

  Było minęło? CovTy pleciesz…Gołdap jest pięknym miejscem…po latach mnóstwo ludzi potrafi to dostrzec poza takimi jak Ty…Ale jak nowy burmistrz będzie tak dalej rządził tzn rozwiązywał…zwalniał i knul to rzeczywiście powiemy:”było minęło”

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Vogel

  Dobrze, ze tym razem to przewodniczący Rady odbierał wyróżnienie. Ostatnio jak wyszedł odbierać nagrodę burmistrz to był obciach. A Pianka przynajmniej zachował się godnie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Andrzej

  Może kilku osobom przypomnieć słowa Marka Mirosa w Radiu 5 tuż przed wyborami samorządowymi w 2014 kiedy to skonstatował ,że praktycznie wszystkie inwestycje w Gołdapi zostały wykonane więc najbliższe lata będą głównie konsumpcją tego co zostało zrobione.
  Nie miejcie więc pretensji do Tomasza Luto ,ponieważ gmina jest tak zadłużona ,że nie ma środków na wkład własny do pozyskania środków unijnych.I to jest zasadnicza „zasługa” Mirosa i Pianki i radnych z poprzedniej kadencji.Ci dwaj ponownie grają w jednej drużynie,a kapitana wskazywać nie trzeba.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. xyz

  Panie Tobolski. Właśnie dlatego, że być może Mirosowi skończyły się pomysły na inwestycje w Gołdapi został wybrany Pan Tomasz Luto. Podobno chodziło o „nowego” człowieka i nowe poglądy na rozwój naszego miasta. O stanie kasy UM jako radny Luto doskonale powinien był wiedzieć.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Andrzej

  Do xyz.Jestem pewien ,że gdyby xyz miał wiedzę o dziesięciu % przekrętów i patologii Mirosa i jego grupy radnych (uprzywilejowanych) nigdy by takich głupot nie pisał.
  To prawda potwierdzam,że wyborcy głosowali głównie przeciwko MIrosowi nie za T.Luto.Moja ostatnia ulotka wyrażnie pokazuje pewien złodziejski proceder ,ale jakoś nikt się nad tym nie chce pochylić a dotyczy to gigantycznych pieniędzy.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...