Gimnazjaliści obchodzą Międzynarodowy Dzień Pisarzy

gimnazjum_13 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Mimo 30-letniej tradycji to święto ludzi pióra nie jest zbyt popularne w Polsce. Aby przybliżyć młodzieży gimnazjalnej choć trochę ideę tego dnia zorganizowałyśmy w bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich kilka działań czytelniczych.
Przygotowałyśmy portrety wybranych pisarzy polskich i zagranicznych oraz gazetkę na temat tego święta. Zorganizowałyśmy wystawkę książek o słynnych powieściopisarzach a także zaprezentowałyśmy najładniejsze albumy (wykonane już kilka lat temu przez naszych absolwentów) dotyczące polskich beletrystów.
Odwiedzający bibliotekę uczniowie dopasowywali krótkie życiorysy pisarzy do portretu twórcy, dobierali przy pomocy bibliotekarza bądź odpowiedniej książki ich najważniejsze dzieła, rozpoznawali karykaturę danego twórcy. Odgadywali pseudonimy. Był też plakat do uzupełnienia: „Napisz, co teraz czytasz… oraz krótki test podsumowujący zdobytą wiedzę.
Dobry pisarz nie jest po prostu kowalem słów. Dobry pisarz to ktoś, kto potrafi dojrzeć w świecie wartość i przenieść ją na stronice utworu.
Nigel Watts z książki „Jak napisać powieść”
Uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki
bibliotekarz Małgorzata Obara

gimnazjum_2 gimnazjum_3 gimnazjum_4


Aktualności

Powiązane artykuły