Czwarte miejsce drużyny gołdapskich pingpongistów w województwie

DTS OstródaW czwartek, 17 marca piękna ostródzka hala OCSiR gościła gimnazjalistów uczestniczących w Finale Drużynowych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

Po wygraniu w grudniu Rejonu VI do finału awansowała drużyna tenisistów stołowych Gimnazjum nr 1 Gołdap im. Noblistów Polskich w składzie: Damian Wesołowski i Kacper Misun. Z 12 zakwalifikowanych drużyn w Ostródzie zjawiło się dziewięć. Zabrakło ekip z Lidzbarka Warmińskiego, Białej Piskiej i Ełku. Regulamin turnieju był surowy. Drużyny podzielono na trzy grupy, z których tylko mistrzowie awansowali do ścisłego finału. Gołdapscy gimnazjaliści w tym etapie zmierzyli się z Gimnazjum nr 3 Olsztyn i Gimnazjum nr 1 Działdowo.

Damian i Kacper pokonali 3:0 – olsztynian i ulegli po bardzo wyrównanym meczu 0:3 z Działdowem. Pozostało im w czwartek bić się o lokaty 4-6. Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego i Zbigniewa Marciszewskiego odnieśli zwycięstwa 3:2 nad Gimnazjum nr 22 Olsztyn oraz 3:0 nad Gimnazjum nr 1 Górowo Iławeckie i zajęli wysokie czwarte miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. Wygrali pingpongiści z bardzo silnego ośrodka tj. Gimnazjum nr 2 Ostróda. Gołdapskim chłopcom zabrakło trochę szczęścia w losowaniu bo na pewno mieli szansę na najniższe miejsce podium.

Nagrody wręczał przewodniczący W-M SZS w Olsztynie Wacław Wasiela. Organizatorem mistrzostw był Jacek Krzekotowski z OCSiR Ostróda.

Ostróda Tenis

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Czwarte miejsce drużyny gołdapskich pingpongistów w województwie

  1. gołdapianka

    Brawo, chłopcy! Świetnie, że macie swoją pasję. Gratulacje trenerom.