Akcja e-motywacja – „Razem możemy więcej”

Akcja e-motywacja - „Razem możemy więcej” _4Podczas środowego popołudnia słuchacze gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogli uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z cyklu „Akcja e-motywacja” pt. „Razem możemy więcej”. Spotkanie miało uświadomić uczestnikom webinarium jak ważna jest rola pojedynczej osoby w pracy zespołowej, pokazać, że w działaniu grupy tkwi niesamowity potencjał i uświadomić, że warto jest współpracować.
Gościem specjalnym minionego spotkania – była Emilia Krakowska – aktorka filmowa i teatralna, znana z roli Jagny w ekranizacji Chłopów Jana Rybkowskiego, związana przez całe życie zawodowe z warszawskimi teatrami: Powszechnym, Narodowym, Współczesnym i Rozmaitości.
Spotkanie rozpoczął pan Tomasz Kozłowski, opowiadając o tym, jak ważna jest inicjatywa pojedynczej osoby, jej chęć angażowania się w pomysły grupowe, chęć współpracy i realizowania założonych celów. Podkreślał, że wspólna praca daje możliwość osiągnięcia dużo lepszych rezultatów przy mniejszym nakładzie zasobów, jednocześnie zwracał uwagę na rolę jednostki i jej umiejętności. Mówił o tym, że różnice charakteru, wychowania, sposobu bycia powinny łączyć a nie dzielić, że ważna jest również wiara we własne umiejętności i możliwości.
Pani Emilia Krakowska opowiadała o swoich doświadczeniach w pracy zespołowej wynikającej z wykonywanego zawodu, który jest bardzo mocno wpisany w działanie grupy. Wspominała swoje dzieciństwo, edukację, role zarówno teatralne jak i filmowe, z którymi przyszło jej się zmierzyć. Aktorka obchodziła w lutym zeszłego roku 75. rocznicę urodzin, co nie przeszkadza jej żyć pełnią radości i miłości. Zapytana o przesłanie dla seniorów powiedziała, że według niej każdy czas, jest dobry na to, aby cieszyć się z życia i być pełnym optymizmu. Zwróciła uwagę na to, że Polacy w większości są pesymistami, ale według niej trzeba z tym niezadowoleniem walczyć, czerpać z życia garściami, cieszyć się najmniejszymi nawet rzeczami, doceniać to co mamy , nie skupiając się na brakach i często się uśmiechać.
Oby przynajmniej części ze zgromadzonych na spotkaniu 18 osób udzielił się dobry nastrój i żywiołowość pani Emilii, która jest doskonałym przykładem na to, że niezależnie od wieku powinniśmy cieszyć się każdym dniem i realizować swoje pasje.

Akcja e-motywacja - „Razem możemy więcej” _2 Akcja e-motywacja - „Razem możemy więcej” _3


Aktualności

Powiązane artykuły