sanki_4W dniach 4-5 marca na gołdapskim saneczkarskim torze „zastępczym” (nitka zalodzonego toru na stoku narciarskim) odbyły się w rewelacyjnych warunkach pogodowych Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Saneczkarstwie na Torach Naturalnych.

W zawodach wystartowała spora ekipa gołdapskich zawodników z trzech klubów uczniowskich oraz zawodnicy z klubów śląskich. W kategorii juniora młodszego Mistrzem Polski został uczeń obecnej klasy sportowej – sportów zimowych Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi – Konrad Lisik (w tym sezonie wystartował z dużym powodzeniem w kilku edycjach Pucharu Świata zarówno Juniorów jak i Seniorów oraz w Mistrzostwach Świata Juniorów ). W kategorii juniorskiej zarówno tytuł Mistrza Polski Juniorek – Dominika Krupińska jak i Mistrza Polski Juniorów – Aleksander Grecki zdobyli absolwenci klas sportowych gołdapskiego gimnazjum. Drugie miejsca w kat. juniorek zdobyła Milena Smokowska, a juniorów Marcin Sitkowski, trzecie wśród juniorek – Magdalena Rozmysłowska. Medale zdobywali jeszcze – złoty w kategorii drużyn juniorów : Dominika Krupińska, Aleksander Grecki oraz dwójka Krupińska/Smokowska, oraz brązowy w kategorii dwójek- Krupińska/ Smokowska. Zawody odbyły się na trudnym technicznie i szybkim torze dlatego gratulacje dla wszystkich zawodników którzy wystartowali w tej imprezie.

Mariusz Matławski – nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, trener gołdapskich saneczkarzy

sanki_1 sanki_2 sanki_3

Powiązane artykuły