Sobota 5W sobotę 27 lutego na hali OSiR w Gołdapi, odbył się Turniej Piłki Siatkowej drużyn 4-osobowych dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu gołdapskiego i oleckiego o Puchar Starosty Gołdapskiego, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Oficjalnego otwarcia dokonali: dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych pani Mirosława Równa i wicedyrektor OSiR pan Lech Kowalczyk.

Po powitaniu wszystkich gości i zawodników pani Emilia Wołyniec przedstawiła system rozgrywek turnieju.

W turnieju wzięły udział dziewczęta i chłopcy z:Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi, Zespołu Szkół w Grabowie, Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi i Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Turniej spotkał się z się dużym zainteresowaniem – zgłosiły się cztery drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców. Dziewczęta rozegrały turniej systemem „każdy z każdym”, natomiast chłopcy z podziałem na grupy. Gra prowadzona była do dwóch wygranych setów do 25 pkt. Mecze sędziowali: Jan Mrozowski, Przemysław Pińczak i Mariusz Kalinowski – którym bardzo serdecznie dziękujemy. Rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym.

Zawodnicy bardzo żywiołowo reagowali na przebieg poszczególnych spotkań i w przerwach pomiędzy swoimi meczami dopingowali swoim koleżankom i kolegom. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair – play , w jakim rozgrywane były zawody. Po zawodach wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięskie trzy drużyny otrzymały puchar i dyplomy.

Tabela końcowa dziewczęta

Miejsce

Nazwa drużyny

I

Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi

II

Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi

III

Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi

IV

Zespół Szkół w Grabowie

Tabela końcowa chłopcy

Miejsce

Nazwa drużyny

I

Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi

II

Zespół Szkół Technicznych w Olecku

III

Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi

IV

Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi

V

Zespół Szkół w Grabowie

Dodatkowo wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostały dwie nagrody rzeczowe. Puchary, dyplomy i nagrody ufundował starosta Powiatu Gołdapskiego pan Andrzej Ciołek, który osobiście wręczył uczestnikom na zakończenie turnieju.

Sobota 1 Sobota 2 Sobota 3 Sobota 4 Sobota 6 Sobota 7 Sobota 8 Sobota 9 Sobota 10 Sobota 11 Sobota 12 Sobota 13

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji należą się rodzicom Państwu: Beacie i Sławomirowi Piela, Marcie i Stanisławowi Makowieckim oraz Danucie i Stanisławowi Zawadzkim, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku dla wszystkich zawodników, sędziów, opiekunów, nauczycieli i gości obecnych podczas turnieju. Podziękowania również dla uczennic z klasy 2 k za przygotowanie kanapek i gorącej herbaty: Patrycji Bończak, Paulinie Zawadzkiej i Angelice Jakubik. Należą się też podziękowania uczniom którzy pomogli w przeprowadzeniu turnieju: Mateuszowi Kaczmarkowi, Arturowi Tylenda, Robertowi Świerzbin, Dawidowi Wojdylak, Asi Oleksy, Esterze Żamojtuk ,Oli Kołodziejczyk i Karolinie Nagolskiej – za pomoc przy sędziowaniu. Tomaszowi Czarniak za podkład muzyczny, Damianowi Dzięcioł i Patrykowi Wińskiemu za pełnienie roli fotografa.

Partnerami turnieju byli: Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Turniej został rozegrany dzięki pomocy i życzliwości Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Organizatorzy turnieju: Barbara Styczyńska, Emilia Wołyniec i Robert Sadowski

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “

 1. Super impreza

  Byłem, widziałem. Wielkie brawa i szacunek dla organizatorów tej imprezy. Prosimy o więcej takich imprez.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. goldapiak

  Mimo że na turnieju nie byłem ale widać już po samym opisie że organizacja była super, a poczęstunek dla wszystkich to strzał w dziesiątke i przyjezdni miło będą wspominać, w przeciwieństwie do organizacji turniejów przez…., wszystko organizowane tylko dla odfajkowania i zaliczenia że coś sie odbyło…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...