Złożyli wniosek o odwołanie starosty

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu złożono wniosek o odwołanie starosty Andrzeja Ciołka. Pod wnioskiem podpisali się:  Anna Kozioł, Halina Kunio, Wacław Grenda, Mariusz Kowalczuk i Piotr Miszkiel. Do odwołania starosty inicjatorzy potrzebują 9 radnych (3/5 składu rady). Głosowanie jest tajne. Wcześniej wniosek opiniuje komisja rewizyjna, w które skład wchodzą: Rafał Górski, Jaromir Krajewski i Anna Kozioł.

Jednym z głównych elementów uzasadnienia wniosku jest sprawa szpitala.


Aktualności

Powiązane artykuły

20 komentarzy do “Złożyli wniosek o odwołanie starosty

 1. Brawo

  Czas zmienić sposób myślenia i ludzi przy władzy w powiecie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Andrzej

  Mogę dorzucić argument o fałszywym przekazie informacji radnym przez Ciołka i Mirosa po ich wycieczkach .Otóż Starosta Olkusza Jan Orkisz jest zdecydowanym przeciwnikiem tego operatora ze Szczecina i taką informację naszym turystom przekazał.Także nie tylko Giżycko ma jak najgorsze doświadczenia.Panowie Ciołek i Miros chcieli pozbyć się problemu i wypchnąć szpital spod zarządzania powiatu nie licząc się z nami obywatelami.Teraz mam nadzieję znajdzie się tych 9 odpowiedzialnych i uczciwych i odwoła zarząd,a potem Mirosa.któremu kolejna czerwona kartka od wyborców będzie już ostatnią.Hodowcy świń wiedzą jak trudno jest je oderwać od koryta.Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. TAK

  w końcu idzie opamiętanie,NIGDY więcej emeryta,zwłaszcza wojskowego na takie stanowisko, emeryci na emeryturę,a co będzie z tym ,, PRZYTULONYM ”jak odegnają ciołka ? koniecznie też na aut, sytuacja i atmosfera zrobi się zdecydowanie zdrowsza

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. gold

  do TAK – z całym szacunkiem do służb mundurowych ale jak już wypowiadasz się to proszę o informację rzetelną. emeryta TAK ale mijasz się z prawdą mówiąc wojskowego. Pan Starosta jak również Pan Burmistrz to Strażnicy Graniczni NIE wojskowi. A co do sformułowania emeryci na emeryturę to wśród radnych są np. nauczyciele, rozumiem że idąc twoim tokiem myślenia oni też AUT.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. TAK

   ty gold ? ty TOMBAK, Luto nie jest emerytem ,jakim by nie był,nie jest emerytem, a ciołek jest,jak różnica jakim,MUNDUROWYM, wyjałowionym z odpowiedzialności.a co do emerytów w Radzie, oczywiście że była próba wysłania emerytów na emeryturę np. pana Mariana ale radni – betonowi uznali ,że lepiej niech młodzi wyjeżdżają a emeryci zostają, mamy przecież taki piękny cmentarz…..

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. szeregowy

  No i co dalej jeśli by się udało odwołać obecny Zarząd Powiatu?

  Rządy typów podobnych do Andrzeja T.? – mam nadzieję że dobry Bóg i rozsądek radnych powiatowych nie dopuszczą do tego.

  Sytuacja szpitala to głównie „zasługa” byłej starościny – niestety Ciołek, był leniwy i za bardzo jej zaufał w tym zakresie, a Ewa K. zrobiła swoje wsadzając koleżankę na przetrzymanie, aż sama skończy studia z zarządzania służbą zdrowia i przejmie interes – nie udało się. Wybory wyrzuciły ją w polityczny niebyt, ale nie odpuszcza i kombinuje z burmistrzem Luto, jak wykoleić Powiat.

  A burmistrz Luto bardzo brzydko postępuje ze swoimi podwładnymi będącymi jednocześnie rodnymi powiatowymi. Wstyd panie Luto, wstyd mi że oddałem na pana głos. Miałem nadzieję – jak wielu innych gołdapian – że będzie miał pan inny styl rządzenia niż pana poprzednik, a tu wielkie rozczarowanie. Zapomina pan że ta władza nie została panu dana na zawsze. Burmistrzem się bywa, a człowiekiem powinno się być zawsze…
  Miros (przy całych jego wadach) nie niszczył ludzi, a pan Luto wraz z trzema paniami przez niego zatrudnionymi w Urzędzie Miejskim, niszczy ludzi i to co najlepsze w tym mieście.
  Oby do nowych wyborów!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ha

   Albo i wcześniej!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. ab

  Szeregowy, zgadzam sie z Twoją wypowiedzią prawie w 100%, prawie – bo uważam, że kandydatura Mirosa na starostę absolutnie nigdy nie powinna się pojawić.
  Czyżby krótka pamięć o mirosowych czasach w gminie? Nie bez powodu zdecydowaliśmy w wyborach, by temu panu już podziękować i odesłać go w niebyt.
  Ani Miros, ani Ciołek, ani tym bardziej Kordiak – oni pokazali już, co potrafią, i czego nie potrafią też. Powinniśmy uczyć się na błędach, a nie powtarzać ciagle te same.
  Wspomniana wyżej trójka nadużyła naszego zaufania i lepiej, byśmy nie pozwolili im na to po raz kolejny.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Ewa

  ’Szeregowy’, wygląda na to, że jesteś moim szczerym fanem – coś-nie-coś Ci się obiło o uszy, coś-nie-coś dopowiedziałeś sobie sam albo w gronie „przyjaciół”. Chronologia jednak szwankuje. 'Fakty’ się nie zgadzają. Wstyd.
  W realu pewnie się nawet znamy i mówimy sobie z uśmiechem „dzień dobry”.
  Czekam tylko, kiedy moją zasługą będzie przysłowiowy koklusz i gradobicie.
  I przypominam o odpowiedzialności za słowa – każde niesie konsekwencje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. szeregowy

   W realu nie mówimy sobie „dzień dobry”.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Andrzej

  Trudno będzie wyjaśnić „szeregowemu” jak wygląda postępowanie po ewentualnym odwołaniu zarządu (oby) gdyż potrzebna jest elementarna wiedza o samorządach.
  Tobolski nie kandyduje i nie będzie kandydował ,ale jako ateista odwołuję się do rozsądku i mądrości radnych żeby uważali na szeregowych komentatorów gdyż to zaciekli z nienawiści głupcy są najbardziej niebezpieczni dla otoczenia.Oni działają anonimowo bo tak najłatwiej krytykować ,gnoić czy straszyć.Podpisz się pod swoim tekstem i pokaż co sobą reprezentujesz,bo według mnie orłem intelektualnym nie jesteś więc i okien nie trzeba przy tobie zamykać. Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. JACEK

  Moim zdaniem radni powinni rozważyc kandydature Mariana .P. bylego wojewody lub pani Ewy.K..(jezeli osoby te są zainteresowane)Innych kandydatów raczej nie widze

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. ab

   O ile M. Podziewski byłby jeszcze do przyjecia, bo ma jakieś doświadczenie, to nie żartujmy sobie z EB-K – znanej z tego, że jest znana.
   To, że raz już pełniła funkcję w starostwie nie oznacza, że jak sie wejdzie na karuzelę stanowisk, to już się na niej jest.
   Żeby rządzić, być starostą, burmistrzem itp., trzeba – oprócz gładkiej gadki – coś sobą reprezentować, mieć wiedzę i mądrość.
   Dlatego w Polsce jest źle, że do władzy od lat garną się ludzie, którzy potrafią tylko gadać, jacy to oni są wspaniali i czego nie zrobią.
   Pamiętajcie – dzwon jest głośny, bo w środku jest pusty.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. ja

  tylko nie Pan Podziewski, już to wszystko było, czy w Gołdapi nie ma mądrych ludzi…….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. krytyk

  Nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie. Szeregowego

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Jacek

  Tylko ktoś spoza rady, specjalista menedżer, który pokieruje obecnego prezesa szpitala. Takie widzę rozwiązanie. Nikt w radzie jest nie do przyjęcia, może poza panem Retelem, który wzorowo pozyskuje środki nie obciążając dodatkowo gminy. Chyba, że na starostę pana Retela, a na zastępcę kogoś dociekliwego z rady.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. xyz

  Proponuję ogłosić casting na w/w stanowisko i pozdrawiam . Bawcie się tak dalej .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. szeregowy

  Widzę że Andrzej T. ma problemy z czytaniem tekstu ze zrozumieniem!

  Do „ab” – nie proponowałem Mirosa na żadne stanowisko – dla mnie jego czas w lokalnej polityce też się już skończył.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Agent

  Po ostatniej sesji rady powiatu i poznaną sytuacją jestem pewien,że nikt z zarządu nie ma pojęcia o spółkach prawa handlowego a mieli przyzwolenie rady do decydowania o naszym szpitalu. Całe szczęście ,że kilku rozsądnych się opamiętało i złożyło wniosek o zakończeniu ich misji.Brawo za odwagę i postawę patriotyczną. Bądżcie konsekwentni do końca bo jak znam tych ludzi będą manipulowali pozostałymi radnymi i obiecywali „góry złota” żeby tylko utrzymać się przy władzy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. ZXY

  Wydaje się ,że z tej dużej burzy będzie mżawka . W gronie radnych brak jest jest
  troski o dobro wspólne. Potworzone grupy dbające o własne partykularne interesy
  A poza tym nie ma wśród radnych osoby doświadczonej i posiadającej zmysł prawno-organizacyjny.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...