Za nami I edycja Mazury Loppet Cup

biegZa nami I edycja Mazury Loppet Cup Grand Prix w Narciarstwie Biegowym. Po raz pierwszy w tym roku zawodnicy amatorzy mieli okazje uczestniczyć w 3 biegach narciarskich w ramach Grand Prix Warmii i Mazur w Narciarstwie Biegowym pod nazwą Mazury Loppet Cup. Biegi zgodnie z regulaminem odbywały się bez względu na warunki śniegowe.

W Jabłoni koło Pisza na pierwszych zawodach wchodzących w skład Grand Prix biegano stylem klasycznym, tam pogoda dopisała i uczestnicy zawodów mogli cieszyć się śniegiem. 6 lutego na Biegu Sasinów już tak dobrze za śniegiem nie było i zamiast na nartach biegano na nogach i z kijkami ale i tam nie brakowało chętnych. Końcowa stacja miała miejsce w Gołdapi, na Pięknej Górze i tu dzięki uprzejmości Pani Anny Rudziewicz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi zorganizował zawody narciarskie Bieg Pod Piękną Górę. Na starcie zjawiło się 68 uczestników z Augustowa, Pisza, Bydgoszczy, Białegostoku, Supraśla, Dubeninek, Bęsi, Wysokiej Wsi, Lutry i Węgorzewa. Bardzo ciężka trasa o długości 750m(F) o kącie nachylenia 45 stopni nie przestraszyła uczestników, którzy tego dnia musieli pokonać ją dwukrotnie. Po zakończonych zawodach na uczestników zawodów czekał ciepły posiłek i gorąca herbata. W trakcie podliczania wyników przez organizatorów zawodów odbyło się losowanie nagród rzeczowych, których sponsorami byli:

1.Zajazd Piękna Góra RUDZIEWICZ w Gołdapi – Anna Rudziewicz
2.Zakład Usług Budowlanych Marek i Sławomir Słowikowscy
3.Zdzisław Galiński – PGK Gołdap
4.Andrzej Ciołek – Starosta Gołdapski
5.Zdzisław Galiński – „Gal-Inst” Gołdap
6.Renata Naszkiewicz – Zakład Usług Optycznych, Sklep Optyk w Gołdapi
7.Ryszard Pawlukanis – Przedsiębiorstwo Handlowo–Usługowo –Produkcyjne „PALWOOD” w Gołdapi
8.Anna Pawlukanis HOTELIK Gołdap
9.Apartament „EUPHORIA” Beata Bielecka

Po losowaniu nagród odbyła się oczekiwana przez wszystkich dekoracja zwycięzców Biegu Pod Piękną Górę oraz Mazury Loppet Cup Grand Prix Warmii i Mazur, których dekorowali Tomasz Luto Burmistrz Gołdapi, Jacek Morzy Zastępca Burmistrza Gołdapi oraz Starosta Gołdapski Andrzej Ciołek. Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy, medale oraz nagrody pieniężne.

Wyniki poszczególnych zawodów:

24 stycznia 2014 – III Piski Bieg o Puchar Jabłoni – http://jablon-resort.pl/3-piski-bieg-narciarski/
6 lutego 2014 – Bieg Sasinów (Wzgórza Dylewskie) – http://wyniki.datasport.pl/results1674/index.php
13 lutego 2014 – Bieg Pod Piękną Górę (Gołdap) – Wyniki Biegu Pod Piękną Górę Mazury Loppet Cup Grand Prix Warmii i Mazur w Narciarstwie Biegowym.

Wyniki Biegu Pod Piękną Górę Mazury Loppet Cup Grand Prix Warmii i Mazur w Narciarstwie Biegowym

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Za nami I edycja Mazury Loppet Cup

  1. obserwator

    Gratulacje dla dzielnej siedmioosobowej reprezentacji Gołdapi! Może gołdapscy działacze sportowi, specjaliści od sportu, rajcy miejscy i powiatowi zastanowią się gdzie jest gołdapska młodzież? Gdzie w tym czasie byli uczniowie klas sportowych w Grabowie, w które są pompowane pieniądze na szkolenie?